Zprávy → Fotbal4. listopadu  2016 v 08:56  

Spartu sužují zranění, ale v Evropské lize dál válí. Z minima děláme maximum, zní z kabiny

Sparťané se radují z domácí výhry nad izraelským celkem Beer Ševa - Foto:  ČTK

Sparťané se radují z domácí výhry nad izraelským celkem Beer ŠevaFoto:  ČTK

Bylo jich tak akorát, ale přesto soupeře válcovali. Tenhle model bájné Klapzubovy jedenáctky teď přebrali fotbalisté Sparty. Zraněných mají čím dál víc, ale k postupu do jarní části Evropské ligy chybí už jen málo. Ve čtvrtek si ve čtvrtém kole základních skupin zajistili proti Beer Ševě třetí vítězství a skupinu, kde je i anglický Southampton a italský Inter Milán, vedou s dvoubodovým náskokem.

Pro Spartu platí v mezinárodních zápasech heslo čím hůř, tím líp. Hráči jí kvůli zraněním neustále ubývají, zato body v Evropské lize přibývají. 

Proti Beer Ševě dala sotva dohromady základní jedenáctku, ale vyhrála potřetí za sebou. 

 

Fotbalová Sparta může po domácím střetnutí se Southamptonem, které je na programu 24. listopadu, slavit postup do jarní fáze Evropské ligy

Vložit na svůj web

„My se tomu teď už skoro usmíváme, protože minulý rok tažení Evropskou ligu bylo z posledních sil a s posledními hráči, co jsme ještě měli. Asi je to možná i tím, že v zápasech většinou není tlak úplně na nás,“ zamyslel se záložník Bořek Dočkal. 

Podle zadáka Michala Kadlece se sestava prakticky postavila sama. „Je dobré, že typologicky máme hráče na své posty a nezranili se všichni obránci. Že by třeba Lafi (David Lafata – pozn. red.) musel hrát třeba v obraně. Snažíme se udělat z minima, co máme, maxium,“ řekl Kadlec. 

Už po příštím zápase 24. listopadu doma proti Southamptonu může Sparta slavit postup do jarní fáze Evropské ligy, ale taky se jí může stát, že znovu přijde trest od UEFA za chování fanoušků. Ti při zápase s Hapoelem několikrát skandovali „UEFA mafia“. 

„Během zápasu to tolik nevnímám. Jsem rád, že se to udrželo v nějakých mezích, nic výrazného jsem nezaznamenal. Asi by všechny hodně mrzelo, kdybychom na domácí zápas se Southamptonem byli zase nějak trestaní nebo omezení. Věřím, že se lidi budou těšit,“ doufá Dočkal. 

Autor:  Jan Kaliba  (jkb), Radek Šamša

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace