Střelci se ve fotbalové Synot lize činí, dva góly padly jen na Slavii

Střeleckou sobotou pokračuje 11. Kolo fotbalové Synot ligy. Ve třech utkáních padly více než čtyři góly, brankově podprůměrný byl jen duel v Edenu. Slavia remizovala s Jabloncem 1:1, Teplice porazili Bohemians 1902 4:1, Liberec se rozešel se Slováckem po remíze 2:2 a zápas Hradce Králové s Českými Budějovicemi skončil přestřelkou 2:3.

Teplický obránce Nivaldo (nahoře) bojuje s útočníkem Bohemians Matúšem Mikušem.

Teplický obránce Nivaldo (nahoře) bojuje s útočníkem Bohemians Matúšem Mikušem. | Zdroj: ČTK

Fotbalisté pražské Slavie bodovali v Synot lize po pěti porážkách za sebou. V domácím utkání sice prohrávali 0:1, když se za Jablonec v 29. minutě trefil Filip Novák, ale protože soupeř už další šance nevyužil a naopak se v závěru první půle trefil Jiří Bílek. Právě ten vidí v podobném výkonu naději Slavie na lepší výsledky: „Zní to jako klišé, ale musíme to založit na dobré obraně, bojovnosti a strhnout fanoušky. Hrát podobně jako Plzni, Liberci nebo Ostravě. To je podle mě cesta.“

00:00 / 00:00

Slávista Bílek vidí v remize příslib do budoucna

Bohemians přišli už ve druhé minutě o svého klíčového stopera Brabce a Teplice toho dokázali využít. Ve 42 minutě je poslal do vedení premiérovým gólem v sezóně Ljevakovič a ostartoval tím domácí gólový uragán. Krátce po přestávce totiž přidali další góly Mahmutovič, Vůch a Salami. Až za rozhodnutého stavu se prosadili také hosté. Brankáře Grigara připravil o vychytanou nulu útočník Mikuš.

Utkání Teplic s Bohemians sledoval David Kalvas

Liberec, který se pohybuje těsně nad sestupovmi příčkami, hostil Slovácko. A hlavně v úvodu utkání byl rozdíl mezi oběma týmy znát. Domácí museli dohánět dvougólovou ztrátu a hlavně to mrzelo střelce jejich druhé branky Davida Pavelku: „Chtěli jsme to zlomit, ale asi jsme si nechali trochu vkrást do hlavy, kde se nacházíme a ze začátku to bylo znát. Tu první půli jsme prospali. Druhá půle byla asi dobrá reklama na fotbal, ale bohužel pro nás zase jenom s jedním bodem. To je pro nás v naší situaci málo.

Smutný liberecký střelec David Pavelka

Hradec Králové musel pod „lízátky“ také stahovat gólové manko, a jak se nakonec ukázalo, stíhal České Budějovice marně. Největší zásluhu na výhře Jihočechů měl dvojnásobný střelec Michal Škoda.

Výsledky 11. kola fotbalové Synot ligy

Slavia Praha – Baumit Jablonec 1:1 (1:1), branky: 45. Bílek - 29. F. Novák. Rozhodčí: Zelinka - Kordula, Hájek. ŽK: Baéz, Latka, Juhar, M. Černý - Rossi. Diváci: 3943.
Sestava Slavie: Hrubeš - Dobrotka, Latka, Bílek, Juhar - Baéz - V. Vukadinovič (78. Piták), M. Černý (89. Kodr), Zmrhal, Prošek (61. Boudjemaa) - Balaj. Trenér: Beránek.
Sestava Jablonce: V. Hrubý - Romera, Pernica, M. Kysela, F. Novák - Rossi, Hübschman - Kopic, M. Pospíšil (87. Kubista), Mingazov (62. Crnkič) - Jun (79. Mihálik). Trenér: Šilhavý.

FK Teplice – Bohemians Praha 1905 4:1 (1:0), branky: 42. Ljevakovič, 52. Mahmutovič, 55. Vůch, 65. Salami - 78. Mikuš. Rozhodčí: Marek - Pelikán, Štěrba. ŽK: Salami, Táborský, Kapolongo - Mosquera, Pauschek. Diváci: 5496.
Sestava Teplic: Grigar - Táborský (62. Takács), Jablonský, Matula - Vondrášek, Salami, Ljevakovič (70. Kapolongo), Krob - Vůch, Mahmutovič (77. Laňka), Nivaldo. Trenér: Ščasný.
Sestava Bohemians 1905: Švenger - Pauschek, E. Brabec (6. Krch), Šmíd, Šírl - Moravec (46. Lietava), Jindřišek, Bartek, J. Rada, Mosquera - Mikuš. Trenér: Pivarník.

Slovan Liberec – 1. FC Slovácko 2:2 (0:2), branky: 67. Delarge, 71. Pavelka - 30. Šumulikoski, 32. Kalouda. Rozhodčí: Paták - Moláček, Mokrusch. ŽK: Ďubek - Diviš, Šimko, Došek, Kuncl. Diváci: 3802.
Sestava Liberce: Kolář - Coufal (46. Mudra), Pokorný, Pimpara, Fleišman - Pavelka, Obročník - Hadaščok (60. Delarge), Ďubek, Frýdek (82. Hamulák) - Šural. Trenér: Slovák.
Sestava Slovácka: Heča - Kuncl, Rada, Břečka, Šimko - Šumulikoski - Diviš (89. Galuška), Kalouda (82. Trávník), Havlík (73. Valenta), Kerbr - Došek. Trenér: Habanec.

Hradec Králové - Dynamo České Budějovice 2:3 (0:2), branky: 63. A. Čermák, 73. Dvořák - 21. a 64. Michal Škoda, 30. Hora. Rozhodčí: Kovařík - J. Paták, Dobrovolný. ŽK: Križko, Kuciak, Vaněček - Herzán, Kladrubský, Hora, Linhart. ČK: 89. Križko. Diváci: 2555.
Sestava Hradce: Kuciak - Holeš, Chleboun (62. Vaněček), Plašil, P. Mareš (46. Černý) - Križko, A. Čermák - Štípek, Kulič (71. Shejbal), Halilovič - P. Dvořák. Trenér: Prokopec.
Sestava Č. Budějovic: Křížek - P. Novák, Lengyel, Podstavek, Hanzlík - Herzán (86. Kalod), Kladrubský - Klesa, Benát (79: Brunclík), Hora (90. Linhart) - Michal Škoda. Trenér: Urban.

Tomáš Kohout, David Kalvas, Jan Kaliba, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít