Zprávy → Fotbal15. listopadu  2016 v 10:37  

Suchý ví, že nemá jisté místo v základu. Každý nemůže hrát, rozumí kapitán rozhodnutí kouče

V letošním ročníku Ligy mistrů odehrál Marek Suchý (v bílém) za Basilej plný počet minut - Foto:  Reuters

V letošním ročníku Ligy mistrů odehrál Marek Suchý (v bílém) za Basilej plný počet minutFoto:  Reuters

Měl být lídrem nově se tvořícího týmu a po dvou měsících je z něj náhradník. Místo veledůležitého kvalifikačního zápasu proti Norsku, v němž Češi v pátek zvítězili 2:1, povede Marek Suchý coby kapitán českou fotbalovou reprezentaci jen do úterního přípravného utkání s Dánskem.

Karel Jarolím dal ve Slavii Marku Suchému před jedenácti lety první šanci v české lize. 

Na startu své trenérské éry u národního týmu mu svěřil kapitánskou pásku. A nechal mu ji i po návratu staršího, zkušenějšího i respektovanějšího Tomáše Sivoka. 

 

Zadák Marek Suchý začínal ve Slavii pod Karlem Jarolímem svou ligovou kariéru, v důležitém kvalifikačním klání ho ale reprezentační trenér posadil mezi náhradníky

Vložit na svůj web

Jenže Suchému nevyšel zápas proti mistrům světa Němcům a ani dávné pouto s Jarolímem ho v sestavě neudrželo. 

„Byl jsem zklamaný, ale nevidím v tom nic dramatického. Zklamaní byli všichni kluci, kteří nenastoupili. Tvoříme nový tým a všichni nastoupit nemůžeme, je to rozhodnutí trenéra, i když páska to ještě zveličuje,“ uvědomil si Suchý, jehož Jarolím nechal velice důležitý kvalifikační zápas proti Norsku prosedět na lavičce. 

Teď obránce švýcarské Basileje se zkušenostmi z duelů Ligy mistrů proti Barceloně, Realu Madrid, Chelsea nebo Arsenalu pošle Jarolím spolu s dalšími náhradníky do utkání útěchy. Do přípravného duelu s Dánskem. 

„Každý zápas za reprezentaci je super,“ podotkl Suchý před střetnutím, které od 20.30 vysílá v přímém přenosu ČRo Sport. Třeba se svým výkonem zpátky přiblíží tomu, čeho se v národním týmu za šest let nedočkal: pevnému místu v základní sestavě. 

Autor:  Jan Suchan  (jsu), Radek Šamša

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace