Zprávy → Fotbal17. února  2017 v 07:37  

Takhle hrát nemůžeme, pokazilo se vše, litují sparťané po prohře v Rostově

Klíčový moment. Tiémoko Konaté dostal po drsném faulu na Kalačeva druhou žlutou kartu - Foto:  Reuters

Klíčový moment. Tiémoko Konaté dostal po drsném faulu na Kalačeva druhou žlutou kartuFoto:  Reuters

Fotbalisté Sparty zažili mrazivý večer. A nejen kvůli tomu, že v ruském Rostově na Donu byla teplota pod nulou. Pražský tým prohrál na úvod vyřazovací částí s domácími 0:4, a jeho šance na postup do osmifinále je minimální.

„V zápase se pokazilo vlastně všechno, co se pokazit mohlo. Nevstoupili jsme do něj dobře, prohrávali jsme osobní souboje, nesbírali jsme odražené míče. Soupeř nás dostával pod tlak a z jedné ze standardních situací jsme dostali gól. Celé utkání pak ovlivnila červená karta,“ mohl jen sklesle poznamenat trenér a sportovní ředitel Sparty Tomáš Požár. 

Pražský tým věřil v dobrý výsledek, jenže místo toho se dostal do postupově skoro neřešitelné situace a na úvod fotbalového jara si sebevědomí nepřidal. 

 

Debaklu sparťanů přihlížel i reportér ČRo Mirko Vasić

Vložit na svůj web

„Člověk má nějakou herní praxi, kterou jsme si dva měsíce budovali. Pak přijedete sem a je všechno jinak. Hrajete jinak, zápas se vyvíjí jinak, takže nám to všem pošramotilo sebevědomí. Musíme si vzpomenout, jak jsme byli úspěšní a co jsme museli udělat, abychom se dostali až sem,“ doufá v sílu kádru gólman Tomáš Koubek. 

V Rostově ale na těžkém terénu dělali sparťané chyby, nedůsledně bránili, brzy inkasovali, po půlhodině se nechal vyloučit po dvou žlutých kartách Tiémoko Konaté, a pak se hra hostů pomalu sesypala. 

„Já bych to nerad házel na to, že jsme šli do deseti. To ještě neznamená, že jsme tu museli prohrát 0:4. Ale pro vývoj utkání to důležité samozřejmě bylo,“ přiznal kapitán Sparty Bořek Dočkal. 

Zároveň ale našel mnohem víc důvodů vysoké porážky. „Šance na postup už není velká, ale naše povinnost udělat maximum, aby to bylo ještě zajímavé,“ slibuje záložník Sparty. 

Odveta se hraje příští čtvrtek na letenském stadionu. Do té doby ještě začne pro sparťany v neděli jarní část domácí ligy, ve které chce aktuální vicemistr bojovat o titul. V cestě mu ale na úvod budou stát Bohemians. 

Hodnocení trenéra a sportovního ředitele Sparty Tomáše Požára

Trenére, jak si vysvětlujete výkon, který Sparta dnes předvedla?

V zápase se pokazilo všechno, co se pokazit mohlo. Nevstoupili jsme do něj dobře, padali jsme hrozně hluboko, prohrávali jsme osobní souboje, nesbírali jsme odražené míče. Věděli jsme, že soupeř je strašně silný ve standardních situacích. Nechtěli jsme mu je vytvářet a přesně to jsme dělali. Z jedné jsme dostali gól. Celé utkání pak ovlivnila červená karta.

Jaké z výkonu vyvodíte důsledky? Z červené karty i z chyb, které Spartu provázely celý zápas.

Musíme si ho vyhodnotit. Ale takhle hrát nemůžeme. Co se týká Timiho červené karty, tak to je hodně nepříjemná věc.

S jakým pocitem se budete vracet domů?

Jsme velmi zklamaní. Přijížděli jsme sem velmi optimističtí a věřili jsme, že dokážeme něco uhrát, ale do začátku to bylo celé špatně. Ale v neděli hrajeme další utkání a musíme se na něj zkoncentrovat, abychom ho úspěšně zvládli.

Proč nešel Lafata na hřiště dřív? Julišovi se moc nedařilo a chvíli musel hrát i na kraji.

Hledali jsme vhodné možnosti pro střídání. Lukáš Juliš je pro nás jeden z tahovějších hráčů. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že nechceme inkasovat a třeba se pokusit o jeden úspěšný brejk, abychom s tím odvetě mohli něco dělat, proto Lukáš zůstával na hřišti.

Udělal byste něco jinak v taktice či sestavě? A dají se čekat nějaké změny?

Rozhodli jsme se tak, jak jsme se rozhodli, k tomu se nemá cenu vracet. Ale zápas se nepovedl a musíme vyvodit směrem k týmu důsledky, abychom v neděli nastoupili v takovém složení, abychom měli šanci na úspěch.

Překvapil vás něčím Rostov?

Nemyslím. Věděli jsme, jak hrají, i v jaké nastoupí sestavě. Hrál tak, jak jsme předpokládali, ale velmi dobře a my jsme si s tím prostě neporadili. 

Autor:  Mirko Vasić  (mva), Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace