Zprávy → Fotbal19. října  2016 v 06:03  

Tifosi míří do Liberce. Na zápas se Slovanem mají dorazit stovky fanoušků Fiorentiny

Stadion Slovanu zažil fanouškovský nájezd naposledy před měsícem při zápase s PAOKem - Foto:  FC Slovan Liberec

Stadion Slovanu zažil fanouškovský nájezd naposledy před měsícem při zápase s PAOKemFoto:  FC Slovan Liberec

Zhruba pět stovek fotbalových fanoušků týmu ACF Fiorentina přijede ve čtvrtek do Liberce. Italský tým se utká se Slovanem Liberec na stadionu U Nisy v duelu základní skupiny Evropské ligy. Policisté chystají rozsáhlá bezpečnostní opatření.

„Fanoušci hostujícího týmu by měli přijet do Liberce již v dopoledních hodinách převážně svými osobními vozidly, a část fanoušků také organizovaně autobusy,“ odhaduje liberecká policejní mluvčí Vladimíra Štýrová. 

Liberecké policisty dohlížející na příjezd fanoušků tak posílí speciální pořádková jednotka z Ústeckého kraje, pomohou i středočeští policisté. Na jejich pohyb dohlédne i více než dvacet lidí z antikonfliktního týmu, kteří budou fanoušky informovat pomocí informačních letáků v italštině. 

Liberečané tak musí počítat s dopravními omezeními a uzavírkami, a to podle aktuální situace, spojené zejména s pochodem fanoušků na stadion, který se otevírá v 5 hodin odpoledne. 

V Liberci mají s početnými fanouškovskými skupinami zkušenosti, není to ani měsíc, co na sever Čech zavítali hluční příznivci PAOKu Soluň. Konflikt měli už za Brnem, na stadionu se však prezentovali především hlasitým povzbuzováním. 

V loňské sezoně Evropské ligy procházela městem Torcida z Hajduku Split. Chorvaty ze vzduchu monitoroval i vrtulník, zůstaly po nich nezaplacené účty na benzinové pumpě a jedna liberecká fasáda popálená po světlici. 

Zápas Liberce s Fiorentinou začíná ve čtvrtek v 19 hodin. Slovan má po dvou zápasech jediný bod za remízu s Karabachem. Italové po dvou zápasech skupinu J se čtyřmi body vedou. 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace