Tomáš Vaclík přišel o vychytanou nulu v LM v nastavení, Rosický nenastoupil

Až poslední střelu zápasu Basileje na hřišti Ludogorce Razgrad pustil za svá záda český brankář Basileje Tomáš Vaclík. Jeho tým, který hrál většinu zápasu v oslabení, prohrál v Bulharsku 0:1. Tomáš Rosický sledoval obrat Arsenalu v Bruselu pouze ze střídačky.

Ludogorec Razgrad slaví první vítězství v Lize mistrů, nezabránil tomu ani Tomáš Vaclík (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Basilej s Tomášem Vaclíkem v brance a Markem Suchým v obraně hrála v bulharském Razgradě od 20. minuty o deseti bez vyloučeného Dieho, její hráči ale drželi nerozhodný stav 0:0 až do samotného závěru, několika výbornými zákroky jim k tomu pomohl i český brankář.

Až ve druhé minutě tříminutového nastavení se ke střele zpoza vápna dostal Jordan Minev, který prostřelil Vaclíka a rozhodl o prvním vítězství hráčů Ludogorce v Lize mistrů.

Své vedení ve skupině B navýšil Real Madrid, který zvítězil na hřišti Liverpoolu 3:0. Skóre otevřel Cristiano Ronaldo, další dvě branky přidal ještě do poločasové přestávky Karim Benzema. Real tak půjde do víkendového zápasu s Barcelonou v psychické pohodě.

Kapitán české reprezentace Tomáš Rosický strávil bruselský zápas Arsenalu na lavičce náhradníků. Sledoval výhru svých spoluhráčů s domácím Anderlechtem. „Gunners“ sice ještě v 88. minutě prohrávali, v posledních minutách zápasu ale otočili skóre na 2:1 Gibbs a Podolski.

Skupinu D vede s plným počtem bodů Borussia Dortmund, která na hřišti Galatasaraye Istanbul zvítězila jasně 4:0. Německý klub má po třech zápasech skupinové fáze skóre 9:0.

3. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:
Skupina A:
Atlético Madrid - Malmö FF 5:0 (0:0)
Branky: 48. Koke, 61. Mandžukič, 63. Griezmann, 87. Godín, 90.+3 Cerci. Rozhodčí: Jug - Žunič, Ul (všichni Slovin.).

Olympiakos Pireus - Juventus Turín 1:0 (1:0)
Branka: 36. Kasami. Rozhodčí: Mažič - Ristič, Djurdjevič (všichni Srb.).

Skupina B:
Ludogorec Razgrad - FC Basilej 1893 1:0 (0:0)
Branka: 90.+2 Minev. Rozhodčí: Aytekin - Kleve, Häcker (všichni Něm.). ČK: 18. Die (Basilej).

Liverpool FC - Real Madrid 0:3 (0:3)
Branky: 30. a 41. Benzema, 23. Ronaldo. Rozhodčí: Rizzoli - Faverani, Stefani (všichni It.).

Skupina C:
Bayer Leverkusen - Zenit Petrohrad 2:0 (0:0)
Branky: 58. Donati, 63. Papadopulos. Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra (všichni Niz.). ČK: 79. Wendell (Leverkusen).

AS Monako - Benfica Lisabon 0:0
Rozhodčí: Marciniak - Sokolnicki, Listkiewicz (všichni Pol.). ČK: L. López (Benfica).

Skupina D:
Anderlecht Brusel - Arsenal FC 1:2 (0:0)
Branky: 71. Najar - 89. Gibbs, 90.+1 Podolski. Rozhodčí: Velasco Carballo - Alonso, Yuste (všichni Šp.).

Galatasaray Istanbul - Borussia Dortmund 0:4 (0:3)
Branky: 6. a 18. Aubameyang, 41. Reus, 83. Ramos. Rozhodčí: Mateu Lahoz - Cebrián Devís, Díaz Pérez del Palomar (všichni Šp.).