Zprávy → Fotbal25. srpna  2016 v 13:48  

Trenér fotbalové reprezentace Jarolím zveřejnil první nominaci, zařadil i nováčky

Trenér Karel Jarolím na tiskové konferenci (archivní foto) - Foto: Pavel Petr

Trenér Karel Jarolím na tiskové konferenci (archivní foto)Foto: Pavel Petr

Nový kouč fotbalového národního týmu Karel Jarolím vybral ve své první nominaci do kádru dva nováčky Jana Sýkoru a Lukáše Pokorného z Liberce. Reprezentaci čeká přípravné utkání s Arménií 31. srpna a následně zápas kvalifikace na mistrovsví světa se Severním Irskem 4. září. Na brankářský post nominoval například zkušeného šestatřicetiletého Jaroslava Drobného.

„Snažili jsme se to nakombinovat tak, aby tam byla zkušenost, charakter a aby dokázali zvládnout tlak. Musíme být připraveni i mentálně,“ prozradil Jarolím na tiskové konferenci, na co kladl důraz při výběru hráčů.  

Kvalitními výkony v lize si nominaci zasloužili dva nováčci. Jedním z nich je liberecký kapitán Lukáš Sýkora a dvaadvacetiletý Jan Pokorný. 

„Je to výzva i pro další hráče, kteří mají dveře otevřené. Snad na sebe upozorní a o dres si řeknou,“ tvrdí Jarolím. 

Mezi zkušené hráče týmu patří útočník Václav Kadlec či stoper Tomáš Kalas spolu s šestatřicetiletým brankářem Jaroslavem Drobným, který chytal v národním týmu naposledy před třemi lety. 

„Jardu znám i osobně, jsem přesvědčený, že prostor dostane. Když jsme řešili gólmany, chtěli jsme tam mít střední generaci, což je Vaclík, Koubek je mladší a Drobný zase zkušenější,“ přiblížil výběr Jarolím. 

Představu má nový trenér i o kapitánovi týmu, ale jako první by ji rád sdělil svým hráčům, než aby se tuto informaci dozvěděli z tiskové konference. „Vhodnější bude, když se to hráči dozví ode mě první a věřím, že s tím nebude problém.“ 

Jarolím se chce určitě setkat s Tomášem Rosickým, který není zdravotně úplně v pořádku a stále hledá angažmá. Jeho reprezentační budoucnost záleží na více faktorech a své další působení si chce Rosický dobře promyslet. 

„Pochopitelně mámě v plánu se s ním sejít. Zatím je ve fázi individuálního tréninku. Záleží, jestli bude mít zájem dál reprezentovat, a v jakém stavu bude. Když bude zdravotně v pořádku, tak si myslím, že je to pořád rozdílový hráč a že by měl národnímu mužstvu co dát,“ vysvětluje Jarolím. 

O tom, zda by se mu hodil nějaký hráč, který ukončil reprezentační kariéru (Petr Čech, Jaroslav Plašil, Roman Hubník, David Lafata a David Limberský), prý neuvažoval. „Bral jsem to jako uzavřenou věc,“ komentoval. 

Do prvního poločasu přípravného zápasu s Arménií údajně nasadí sestavu, o které si myslí, že by měla nastoupit v kvalifikaci. „I ten zápas s Arménií může ukázat, že by mohlo dojít ke změnám.“ 

Jarolím dokončil s Mladou Boleslaví kvalifikaci Evropské ligy a na místo trenéra české fotbalové reprezentace nastoupil po Pavlu Vrbovi, který po EURU odešel do ruské Machačkaly. 

Autor:  Nikola Šrámková

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace