U Nisy vládli gólmani. Bod bych vyměnil za tři body, lituje brankář Slovanu Dúbravka

V dohrávce 17. kola první fotbalové ligy gól nepadl. Liberec hrál se Zlínem 0:0, hlavní role tak hráli brankáři Dostál a Dúbravka. Zatímco Zlín v tabulce zůstává překvapivě čtvrtý, Liberec se remízou od záchranářských starostí neuklidnil.

Brankář Slovanu Liberec Martin Dúbravka

Brankář Slovanu Liberec Martin Dúbravka | Foto: FC Slovan Liberec

„Sám sebe nechci hodnotit, spíš bych poděkoval klukům. Měli tam spoustu hlavičkových soubojů, terén byl náročný. Takže dík patří jim,“ odmítl svůj podíl na získaném bodu a především bezgólovém stavu zlínský brankář Stanislav Dostál.

Do utkání mohl jít s daleko větším klidem, než jeho protějšek Martin Dúbravka. Zlínu patří čtvrtá příčka.

00:00 / 00:00

Bezgólovou dohrávku Liberce se Zlínem sledoval reportér ČRo Pavel Petr

„Můžu se spolehnout a obrannou čtyřku a střední záložníky. Pomáháme si všichni,“ vyzdvihuje své spoluhráče gólman Zlína, který se asi nejvíc protáhl ve druhém poločase při střele liberecké posily Romana Potočného.

„A i v prvním poločase tam byla jedna těžká střela. Uklouzlo mi to, tak jsem byl rád, že jsem to chytil,“ vyprávěl po zápase.

Ani Martinu Dúbravkovi spoluhráči nemohli po skončení duelu nic vyčítat. V závěru první půle totiž pokazil gólovou radost Antonínu Fantišovi.

„Snažil jsem se kluky podržet, ale nulu bych vyměnil za tři body, protože v této situaci je hodně potřebujeme,“ vnímá Slovák v bráně Slovanu zodpovědnost za výsledky týmu.

Každá chyba může totiž přidělat libereckým fotbalistům starosti, v tabulce je nebezpečně blízko sestupovému pásmu.

„To si nemůžeme připouštět k tělu, protože to svazuje nohy. Na hřiště jdu namotivovaný, že chci klukům pomoct, jsem rád, že to dnes vyšlo,“ těší získaný bod Martina Dúbravku. Na 12. místě má ale Slovan pouze tři body k dobru na 15. Jihlavu. V příštím kole navíc jede do Brna.