Zprávy → Fotbal13. září  2016 v 15:50  

V Lize mistrů asi dominovat nebudeme, tuší Vaclík. Na úvod čeká Basilej přemožitel Plzně

Tomáš Vaclík je jedním z mála Čechů, kteří si letos zahrají Ligu mistrů - Foto:  Reuters

Tomáš Vaclík je jedním z mála Čechů, kteří si letos zahrají Ligu mistrůFoto:  Reuters

Žádný český tým si v tomto roce neposlechne znělku fotbalové Ligy mistrů. Dva čeští reprezentanti ji ale mohou slyšet, když budou večer stát před začátkem úvodního utkání v Basileji. Tamní tým bude hostit ve skupině A Ludogorec Razgrad a neměli by u toho chybět obránce Marek Suchý ani brankář Tomáš Vaclík.

Osm soutěžních zápasů, osm vítězství. Švýcarská soutěž v posledních letech nedělá Basileji velké problémy a Tomáš Vaclík by mohl za pevnou obranou efektivně fungovat i na poloviční úvazek. 

„Ze Švýcarska jsme zvyklí držet balon, kombinovat a dominovat. Ale v Lize mistrů se to může obrátit a můžeme to být my, kdo bude míč nahánět. V zápasech s Arsenalem a PSG je takový předpoklad velký,“ tuší český brankář Tomáš Vaclík. 

 

V první hrací den Ligy mistrů bude hrát i Basilej s Tomášem Vaclíkem a Markem Suchým

Vložit na svůj web

Na úvod Ligy mistrů ale proti němu stát papírově mnohem snazší soupeři. „Ludogorec jsem viděl dvakrát s Plzní. Před dvěma lety jsme s nimi už v Lize mistrů hráli, takže nějaké zkušenosti s nimi už máme,“ vzpomíná na hladké domácí vítězství 4:0, ale i porážku v Bulharsku 0:1. 

Přestože celá soutěž teprve začíná, pro Basilej jde o jedno z nejdůležitějších utkání. Až po něm se bude Tomáš Vaclík zajímat, jak dopadl zřejmě nejprestižnější souboj z dnešního programu - střetnutí dalších celků skupiny A Paris Saint-Germain a Arsenalu. 

Velkokluby se spolu utkají poprvé po 23 letech, ve kterých se kvalita obou týmů výrazně měnila. 

Čtěte také: Novým šéfem UEFA bude Nizozemec, nebo Slovinec. Vliv bude mít i na reformu Ligy mistrů

„Současné PSG je opravdu silné ve středu hřiště. Záloha bude v tom utkání nejdůležitější. Jejich hráči jsou techničtí, šikovní s míčem, takže musíme uzavírat všechny skuliny a zabránit tomu, aby dokázali zásobovat útočníky,“ plánuje francouzský trenér Arsenalu Wenger, jak na své krajany vyzrát. 

Teorii začne uvádět od 20 hodin a 45 minut, kdy začne i dalších šest zápasů skupin B, C a D. 

Autor:  Martin Charvát  (mch), Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace