Zprávy → Fotbal2. listopadu  2016 v 10:57  

V nominaci na Norsko není žádný nováček, vracejí se Kalas a Pudil

Česká reprezentace pod novým trenérem Karlem Jarolímem stále nevstřelila soutěžní gól - Foto:  Reuters

Česká reprezentace pod novým trenérem Karlem Jarolímem stále nevstřelila soutěžní gólFoto:  Reuters

V osmnáctičlenné nominaci české fotbalové reprezentace na zápas kvalifikace mistrovství světa s Norskem a následný přípravný duel s Dánskem není žádný úplný nováček. Vracejí se uzdravení obránci Tomáš Kalas a Daniel Pudil, v týmu zůstal záložník Lukáš Droppa. Trenér Karel Jarolím nominaci ještě do konce týdne doplní o pět hráčů.

„Máme tam ještě nějaká okénka. Nechali jsme si prostor, protože někteří hráči nejsou úplně zdravotně v pořádku a ještě nějaké zápasy odehrají. Nominace není úplná, ještě ji doplníme,“ řekl na tiskové konferenci Jarolím. „Týká se to útočníků, středových hráčů a křídel,“ dodal. 

Duel s Norskem se uskuteční 11. listopadu v Edenu a pro český tým bude naprosto klíčový. V úvodních třech zápasech kvalifikační skupiny získali Jarolímovi svěřenci jen dva body po domácích bezbrankových remízách se Severním Irskem a Ázerbájdžánem a prohře 0:3 v Německu a k oživení postupových šancí nutně potřebují zvítězit. 

Na vedoucí Německo ztrácí český výběr sedm a na druhý Ázerbájdžán pět bodů. Přímo na šampionát do Ruska projdou jen vítězové kvalifikačních skupin, osm z devíti týmů na druhých místech pak čeká baráž. 

Přípravné utkání s Dánskem je na programu 15. listopadu v Mladé Boleslavi. Jarolímovi stále chybí klíčový záložník Vladimír Darida z Herthy Berlín, který se zotavuje po zranění. 

Mimo hru jsou i Jakub Rada, Lukáš Pokorný, Martin Frýdek, Josef Šural, brankář Jaroslav Drobný či Tomáš Rosický, jenž stále neoznámil, zda bude pokračovat v reprezentační kariéře. Zdravotní problémy trápily i Václava Kadlece, který je zatím mezi náhradníky. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace