Zprávy → Fotbal2. listopadu  2016 v 14:10  

V Premier League se trápí, v Evropě září. Leicester si může zajistit postup do osmifinále Ligy mistrů

Tým Leicesteru má v Lize mistrů na kontě tři výhry, ve středu chce uspět v Kodani - Foto:  Reuters

Tým Leicesteru má v Lize mistrů na kontě tři výhry, ve středu chce uspět v KodaniFoto:  Reuters

V květnu senzačně získali titul v anglické lize. Teď mají fotbalisté Leicesteru zaděláno na další úspěch. V základní skupině Champions League vyhráli všechny své tři dosavadní zápasy, ani jednou v nich neinkasovali, a tak můžou jako nováček soutěže postoupit do osmifinále v nejkratší možné době.

Italský manažer Claudio Ranieri při pondělních oslavách Halloweenu prokázal svou mazanost stejně jako v poslední sezoně Premier League. 

„Koupil jsem pět velkých tašek s čokoládami. Vždycky jsem šel ke dveřím, pár jich rozdal, šel zpátky do obýváku k televizi a za chvíli zase zvonek. Takhle několikrát dokola. Potom jsem si dal židli hodně blízko ke dveřím. Bylo to příjemné,“ smál se Ranieri. 

 

Claudio Ranieri, manažer Leicesteru, cítí ze svého týmu stejného týmového ducha jako v minulé sezoně. V Champions League jeho svěřenci zatím neinkasovali

Vložit na svůj web

Leicester po příchodu na jeho lavičku naučil výborně bránit a chodit do rychlých protiútoků, pro které měl vhodné typy hráčů, a dovedl ho k prvnímu titulu v historii.  

Teď se v lize trápí, nasbíral už víc porážek než za celý mistrovský ročník a je v tabulce jedenáctý. 

V Lize mistrů ale jako první anglický klub vyhrál první tři utkání základní skupiny. „Cítím úplně stejného týmového ducha jako v minulé sezoně. V Champions League je pro nás všechno trochu nové, ale velmi dobré,“ pochvaloval si Ranieri po výhrách v Bruggách, nad Portem a Kodaní. 

Pokud dánského mistra porazí Leicester i na jeho stadionu, v nejkratší možné době postoupí do osmifinále. „Máme všechno ve svých rukou. Můžeme napsat novou kapitolu příběhu o Leicesteru,“ dodal italský kouč. 

Zmiňovaný příběh zatím může být jen o postupu z nepříliš těžké skupiny Ligy mistrů, ale nakonec bude třeba stejně senzační jako ten předchozí. 

Středeční program Champions League (20:45): 

Dortmund-Sporting
Kodaň-Leicester
Porto-Bruggy
Juventus-Lyon
Legia-Real Madrid
Monako-CSKA Moskva
Sevilla-Dinamo Záhřeb
Tottenham-Leverkusen 

Autor:  Jan Suchan  (jsu), Radek Šamša

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace