Zprávy → Fotbal3. října  2016 v 16:05  

Vácha a Koubek se po výrocích o 'ženách a plotně' stali ambasadory fotbalistek Sparty

Lukáš Vácha během zápasu v Jablonci - Foto:  AC Sparta Praha

Lukáš Vácha během zápasu v JablonciFoto:  AC Sparta Praha

Vedení fotbalové Sparty se již vyjádřilo k výrokům svých hráčů - Lukáše Váchy a Tomáše Koubka - po zápase v Brně. Sparta na svém webu uvedla, že se s jejich výroky neztotožňuje, a zároveň oba fotbalisty nominovala ambasadory ženského výběru Sparty při Lize mistryň s Twente, který se uskuteční 12. října na Letné.

Hráči pražské Sparty Lukáš Vácha a Tomáš Koubek po zápase jejich týmu s Brnem na adresu pomezní sudí Ratajové, která v inkriminovaném duelu špatně neodpískala ofsajd při vyrovnávacím gólu Zbrojovky, naznačili, že by se rozhodčí neměla věnovat fotbalu, ale raději vaření. 

„Jakkoli chápu, že kluci byli po závěru včerejšího utkání plní emocí, tak jsou určité hranice, za které ve svých vyjádřeních jít nemohou,“ uvedl na webu Sparty generální ředitel klubu Adam Kotalík. 

Čtěte také: Nemysleli jsme to šovinisticky, kají se sparťané Koubek a Vácha. Bude je řešit i disciplinárka

„Kromě ambasadorství u ženské Ligy mistrů se oba se budou hlásit u šéfa ženského fotbalu Sparty Dušana Žovince a absolvují několik tréninků s některým z našich ženských týmů, aby se na vlastní oči přesvědčili, že ženy mohou být šikovné nejen u plotny,“ dodal v tiskovém prohlášení Kotalík. 

Tímto však kauza sparťanských fotbalistů nekončí. Jejich výroky se totiž bude ve čtvrtek zabývat i disciplinární komise Ligové fotbalové asociace.  

Autor:  Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace