Zprávy → Fotbal2. listopadu  2016 v 09:13  

VIDEO: Argentinský Cantona. Fotbalista nakopl fanouška po vzoru francouzské legendy, hrozí mu vězení

Sebastián Pol vylezl na plot a nakopl fanouška - Foto: Twitter @101greatgoals

Sebastián Pol vylezl na plot a nakopl fanouškaFoto: Twitter @101greatgoals

Argentinský útočník chilského klubu Audax Italiano Sebastián Pol o víkendu napodobil bývalou hvězdu Manchesteru United Erica Cantonu. V hledišti nakopl fanouška a hned po zápase ho odvedla policie, která ho zadržuje. Vedle disciplinárního trestu od chilské asociace Polovi dokonce hrozí pobyt za mřížemi.

Sobotní duel chilské nejvyšší soutěže měl nevídanou dohru. 

Sebastián Pol, osmadvacetiletý argentinský útočník chilského týmu Audax Italiano, neudržel po porážce 1:4 na půdě Universidad Catolica nervy na uzdě a napadl fanouška v ochozech. 

U střídačky ho neudržel žádný z jeho spoluhráčů, a tak Pol vylezl na plot dělící tribunu od hřiště a diváka nakopl. Hned poté ho odvedla policie, která ho zadržuje. 

„Opravdu je mi to líto. Moc se omlouvám. Nechtěl jsem ho napadnout, jen zastrašit. Nikdy předtím jsem nic takového neudělal, je to ponaučení,“ omlouval se Pol na policejní stanici, kde mluvil s jihoamerickými novináři. 

Bývalý hráč klubů z Kostariky, Rumunska či Bolívie teď nemůže po dobu dvaceti dní navštívit žádnou sportovní akci a vedle vysokého trestu od chilského svazu mu hrozí až dva roky za mřížemi, informovala zahraniční média

Připomněl Cantonu 

Podobný kung-fu zákrok už zažila i anglická Premier League, nejsledovanější fotbalová soutěž planety. Před necelými dvaadvaceti lety Francouz Eric Cantona přeskočil reklamní panely a kopačkou naskočil na hruď příznivce Crystal Palace Matthewa Simmonse. 

Namísto krátkodobého distancu za červenou kartu, kterou bývalý záložník Manchesteru United obdržel ještě před incidentem, byl Cantona potrestán devítiměsíční stopkou. Zákaz startu se vztahoval na jeho angažmá v klubu i francouzské reprezentaci. 

Francouz navíc musel odpracovat 120 hodin veřejně prospěšných prací. Za své chování se nikdy neomluvil a v roce 2011 prohlásil, že nakopat takové fanoušky je pro některé hráče splněným snem. 

Autor:  Radek Šamša

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace