Zprávy → Fotbal30. září  2016 v 16:35  

Začínáme, napsal Allardyce reprezentantům Anglie. Uvítací dopisy jim přišly tři dny po jeho rezignaci

Sam Allardyce opustil roli trenéra anglické reprezentace po 67 dnech ve funkci - Foto:  Reuters

Sam Allardyce opustil roli trenéra anglické reprezentace po 67 dnech ve funkciFoto:  Reuters

Načasování je důležité nejen na hřišti, ale i mimo něj. Anglická Fotbalová asociace (FA) v úterý odeslala reprezentantům uvítací dopis od kouče Sama Allardyce, který ve stejný den rezignoval. Funkce se vzdal po 67 dnech poté, co britský deník The Telegraph uveřejnil video, na němž jednašedesátiletý trenér slíbil pomoc při obcházení přestupových pravidel.

Uvítací dopisy přišly hráčům ve čtvrtek, dva dny po Allardyceově odstoupení z pozice trenéra anglického národního týmu. 

„Tohle je jen začátek,“ stálo v titulku a vzkaz, který Allardyce psal po vítězství 1:0 nad Slovenskem v úvodním kvalifikačním duelu na mistrovství světa 2018, pokračoval: „Výborně! Odstartovali jsme naším prvním společným vítězstvím. Brzy se na vás budu těšit. Sam Allardyce.“ 

Jenže bývalý manažer Sunderlandu či West Hamu se s anglickými reprezentanty coby jejich trenér už nesejde. V úterý rezignoval poté, co byl přistižen při korupčním jednání. 

Na nahrávce investigativních reportérů britského deníku The Telegraph vydávajících se za asijské obchodníky tvrdí, že se dají obejít přestupová pravidla a že zakázanou cestu k penězům může na přednášce ukázat za 400 tisíc liber, tedy v přepočtu za zhruba 12,5 milionu korun. 

FA se zbavila i čtyř tisíc trik, která chtěla věnovat fanouškům příští sobotu při dalším kvalifikačním střetnutí proti Maltě. Byl na nich totiž obdobný Allardyceův citát jako v uvítacím dopise pro hráče. 

Hlásí se Wenger i Pochettino 

Zatímco křeslo pro nového kouče Anglie zůstává neobsazené, britská média spekulují o tom, kdo přijde po Allardyceovi. 

Ještě před jeho jmenováním v červenci letošního roku se mluvilo o Francouzi Arsenu Wengerovi, který oslavil dvacet let na lavičce Arsenalu. 

„Až budu jednou volný, proč ne?“ netají Wenger ani tentokrát, že by nabídku anglického národního týmu v budoucnu přijal. V londýnském klubu je vázán kontraktem do května příštího roku. 

Podobně odpověděl i jeho argentinský protějšek Mauricio Pochettino, jenž v současnosti vede Tottenham. Britští bookmakeři vypisují nejnižší kurzy na Garetha Southgatea, trenéra anglické jednadvacítky, který u seniorů dočasně zaskakuje. 

Nízké kurzy jsou i na Němce Ralfa Rangnicka, jenž se v Lipsku po postupu do bundesligy znovu vrátil do role sportovního ředitele klubu. 

Autor:  Radek Šamša

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace