Zalezli jsme a druhou půli zpackali, nehledá výmluvy Kadeřábek

Čeští mladíci zahajovací zápas fotbalového Eura do 21 let nezvládli, i když výchozí pozici si vytvořili skvělou. V prvním poločase svého soupeře z Dánska zaskočili aktivní hrou a také vedoucím gólem. Jenže po přestávce vyběhlo na trávník v pražském Edenu úplně jiné, naprosto odevzdané české mužstvo, které nakonec prohrálo 1:2.

Gól Pavla Kadeřábka lvíčatům v prvním zápase domácího Eura nestačil

Gól Pavla Kadeřábka lvíčatům v prvním zápase domácího Eura nestačil | Zdroj: Reuters

Ta otázka se nabízí: Co se o přestávce stalo?

Sami nevíme. V první půli jsme hráli skvěle a k ničemu jsme je nepustili, mohli jsme dát víc gólů než jeden. O poločase jsme si řekli, že nesmíme zalézt a zalezli jsme. Nevím, jak to zdůvodnit, byla jen otázka času, kdy dostaneme gól.

Bylo to hlavně pasivitou. Nenapadali jsme je a nechali jsme je hrát a docházely nám síly.

Přitom první poločas jste vypadali jako skvěle připravené mužstvo, které vypadalo, že má chuť do hry.

00:00 / 00:00

Zklamaný Pavel Kadeřábek po zápase výkon českých mladíků nešetřil. Příčiny porážky zjistil reportér ČRo Jan Kaliba

Myslím, že jsme je zaskočili. Jejich největší sílu, Fischera a krajní záložníky, jsme eliminovali, takže nic neměli. Byli určitě překvapení, že jsme na ně takhle vlétli, ale druhou půli jsme zpackali.

Gól jste vzal celý na sebe. Od postranní čáry až do sítě.

Martin Frýdek mi výborně stáhnul prostor. Čekali přihrávku do lajny, já si to zatáhl dopředu a hezky se trefil levačkou.

Ve druhém poločase jste dostali gól po 11 pasivních minutách. Ani to vás ale nevybudilo. Jak těžké byla naskočit do rozjetého vlaku, který najednou jel proti vám?

11 minut bylo hodně vysilujících. Dostali jsme gól, to nás srazilo dolů. Pak jsme čekali, že dostaneme druhého. Od něj jsme začli hrát. Byly to jen nakopávané balóny, ale nějaké šance jsme si vytvořili. Ale ve druhé půli to bylo prostě málo.

Sledovali jsme ONLINE: Čeští mladíci přišli o vedení, s Dány prohráli 1:2

Bylo vidět, jak moc chybějí Kalas s Kadlecem?

Těžko říct. Vzadu jsme to odehráli celkem v pohodě. Byly tam centrované míče nebo dorážky ze standardních situací. Ale myslím, že Venca Kadlec určitě pomůže.

Co říkáte publiku. Přišlo 16 tisíc lidí, ale hlásilo se vyprodáno, takže všichni nedorazili. Místy to bylo i komorní.

Myslím, že fanoušci zaslouží pochvalu. Povzbuzovali nás, i když jsme prohrávali. Chvílemi to bylo komorní, ale to je na každém zápase, takže fanoušci byli skvělí?

V jaké situaci jste se ocitli ve skupině?

Musíme dvakrát vyhrát. Budeme muset porazit Srby a pak těžký oříšek – porazit Němce.

Jan Kaliba, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít