Zprávy → Fotbal14. října  2016 v 10:42  

Že se čeští fotbalisté neprosazují v zahraničí? Záleží jen na nich, potřebují čas, míní Nedvěd

Pavel Nedvěd - Foto: Fotobanka Profimedia

Pavel NedvědFoto: Fotobanka Profimedia

Česká fotbalová reprezentace prožívá jedno z nejhorších období od rozdělení Československa. Nepovedlo se jí červnové Euro ve Francii a špatně rozehrála i kvalifikaci o mistrovství světa 2018 v Rusku. A její postavení v Evropě slábne, což vnímá i legenda českého fotbalu Pavel Nedvěd, který bude v pátek po 17. hodině hostem 20 minut Radiožurnálu.

Nejlepší hráč Evropy za rok 2003 Pavel Nedvěd má dokonalý přehled o tom, co se v Evropě děje, a to jak na klubové, tak i reprezentační scéně. 

„Myslím si, že respekt z nás trošičku opadl. Lidé se vrací do minulosti k tomu, kolik jsme měli dobrých hráčů a kolik jich hrálo všude v Evropě za skvělé týmy. Dneska už tomu tak není,“ mrzí Nedvěda. 

 

Doufám, že letos uděláme krok k lepšímu. Myslím ale, že hráči jako Ladislav Krejčí či Patrik Schick dělají českému fotbalu dobré jméno, říká Pavel Nedvěd. V pátek bude po 17. hodině hostem 20 minut Radiožurnálu

Vložit na svůj web

Coby viceprezident turínského Juventusu má před očima své krajany, kteří zastupují české barvy v Itálii. „Myslím si, že letos uděláme krok k lepšímu, protože hráči jako Schick nebo Krejčí dělají českému fotbalu dobré jméno,“ pokračuje jednadevadesátinásobný reprezentant. 

Když před deseti lety vedl národní mužstvo v roli kapitána na mistrovství světa v Německu, hrál za Juventus a vedle sebe měl spoluhráče z dalších velkých evropských klubů – Arsenalu, Chelsea, Dortmundu, AC Milán, Liverpoolu a podobně. Dnes se ale takové celky o české reprezentanty nezajímají. 

„Možná v těch top klubech zájem není, ale jmenovali jsme Krejčího, Schicka plus bych doplnil Černého a od nás z akademie Macka, což jsou ročníky 1997. Chce to chvilku času. Ti kluci mají možnost za top evropské kluby hrát. Záleží jen na nich. Stačí pořádně trénovat a snažit se,“ vyzývá Nedvěd. 

Nejen o tom, co by navrhoval udělat v českém fotbale, ale třeba také o tom, kam směřuje svoji funkcionářskou kariéru nebo jak v Itálii vychovávají malé fotbalisty, bude mluvit viceprezident Juventusu Pavel Nedvěd v pátečních 20 minutách Radiožurnálu. Naladíte je krátce po 17. hodině. 

Autor:  Miroslav Bureš  (bum), Radek Šamša

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace