Zprávy → Historie17. srpna  2016 v 22:44  

Česká a německá tajná služba vydaly dokument o pražském jaru. Přináší pohled z druhé strany

Srpen 1968 (ilustrační foto) - Foto: Archivní a programové fondy Českého rozhlasu

Srpen 1968 (ilustrační foto)Foto: Archivní a programové fondy Českého rozhlasu

Úřad pro zahraniční styky a informace, tedy česká civilní rozvědka a německá tajná služba BND, Bundesnachrichtendienst, vydaly společnou publikaci o roli Spolkové zpravodajské služby během tzv. pražského jara v roce 1968 a následné okupace Československa zeměmi Varšavské smlouvy v čele se Sovětským svazem. Jde o historicky první podobnou spolupráci mezi našimi službami. Došlo k ní na základě dohody z roku 2012.

Pro německou výzkumnou skupinu zabývající se historií BND je to už devátý výstup, novinkou je však podíl českých historiků zabývajících se dějinami naší rozvědky. 

 

Česká a německá tajná služba vydaly společně publikaci o pražském jaru. Mluvil o tom historik Prokop Tomek z Vojenského historického ústavu

Vložit na svůj web

Zájemci si mohou dokument zdarma stáhnout z webu UZSI, ze sekce dokumenty ke stažení. Publikace obsahuje i originální dokumenty nebo dosud nepublikované fotografie z německého archivu. 

„Jádrem publikace je 55 dokumentů z archivu BND. Je tam i jedna studie, která přibližuje pohled komunistické rozvědky 60. let na BND. BND a Spolková republika Německo byla se Spojenými státy ten hlavní nepřítel komunistického Československa a zpravodajských služeb,“ říká historik Prokop Tomek z Vojenského historického ústavu. 

Podle Tomka jde o zajímavý pohled z druhé strany, který tady zatím chyběl: „Oni v 60. letech a zejména na jaře a v létě 1968 viděli, že se něco děje, ale nebyli schopni dostatečně vyhodnotit to nebezpečí a určit ten moment, kdy se okupace uskuteční. Je to dost podobné s materiály CIA, které už dnes můžeme online studovat na webových stránkách CIA.“ 

Autor:   ČRo

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace