Michálek vstřelil čtvrtý gól v sezoně a pomohl Ottawě k výhře, skóroval i Jágr

Jaromír Jágr pomohl Floridě gólem k jednomu bodu proti vedoucímu týmu Východní konference NHL. Nejstarší hokejista soutěže vyrovnal v 59. minutě na 4:4, ale tým New York Rangers nakonec vyhrál na ledě Panterů 5:4 v prodloužení. Milan Michálek dal jednu z branek Ottawy při vítězství 4:0 nad Philadelphií a brankář Ondřej Pavelec přispěl k výhře Winnipegu nad Arizonou 3:2. Do závěrečné třetiny už ale po srážce s útočníkem hostů Doanem nenastoupil.

Milan Michálek dal jednu z branek Ottawy při vítězství 4:0 nad Philadelphií

Milan Michálek dal jednu z branek Ottawy při vítězství 4:0 nad Philadelphií | Zdroj: Reuters

Ottawa podruhé za sebou nedostala gól, naopak Philadelphia v sestavě s Jakubem Voráčkem ve druhém utkání v řadě neskórovala a s pouhými 35 góly je nejhůře střílejícím týmem v celé lize.

Do vedení dostal Senators v poslední minutě první třetiny Mika Zibanejad, druhý gól přidal v úvodu druhé třetiny Mike Hoffman a na 3:0 zvýšil ve 38. minutě Michálek, když vypíchl puk v útočném pásmu a svůj rychlý výpad zakončil přesnou střelou švihem.

Jaromír Jágr patřil k ústředním postavám strhujícího závěru základní hrací doby na Floridě. Hosté z New Yorku se v polovině třetí třetiny dvěma góly v rozmezí dvou minut dostali do vedení 4:2 a zdálo se, že domácí vyjdou naprázdno.

Jenže v 58. minutě umocnili přesilovku hrou bez brankáře a Aleksander Barkov snížil. O dalších 39 sekund později, stále při power-play, vyrovnal Jágr svou typickou střelou švihem z pravého kruhu pro vhazování. Český útočník si tak připsal osmý zásah v sezoně.

To však nebylo v dramatické koncovce všechno! Pouhých sedm sekund po rozehrání hosté faulovali unikajícího Reillyho Smithe, který mohl z následného trestného střílení zápas totálně otočit. Jenže na Henrika Lundqvista nevyzrál a z vítězství se nakonec radovali Rangers, když rozhodčí v prodloužení potrestali Pantery za příliš mnoho hráčů na ledě a v přesilovce rozhodl Rick Nash.

Výsledky NHL

Boston - Toronto 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky: 57. Chára, 60. Marchand. Střely na branku: 37:22. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Chára, 2. Rask (oba Boston), 3. Reimer (Toronto).

Ottawa - Philadelphia 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 20. Zibanejad, 22. Hoffman, 38. M. Michálek, 42. Turris. Střely na branku: 31:36. Diváci: 18.578. Hvězdy zápasu: 1. Anderson, 2. Hoffman, 3. Ryan (všichni Ottawa).

Tampa Bay - Anaheim 5:0 (0:0, 3:0, 2:0)
Branky: 33. a 34. Stamkos, 26. Kučerov (Šustr), 46. Boyle, 51. Marchessault. Střely na branku: 24:30. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Bishop, 2. Stamkos, 3. Kučerov (všichni Tampa).

Florida - NY Rangers 4:5 v prodl. (0:1, 2:1, 2:2 - 0:1)
Branky: 27. Bjugstad, 38. J. Jokinen, 58. Barkov, 59. Jágr - 12., 34. a 63. Nash, 51. Zuccarello, 53. Stalberg. Střely na branku: 43:31. Diváci: 17.866. Hvězdy zápasu: 1. Nash, 2. Lundqvist (oba Rangers), 3. J. Jokinen (Florida).

Pittsburgh - San Jose 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 29. Kessel - 8. a 34. Burns, 49. Martin. Střely na branku: 39:29. Diváci: 18.534. Hvězdy zápasu: 1. Burns, 2. Martin, 3. Marleau (všichni San Jose).

Winnipeg - Arizona 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
Branky: 7. Scheifele, 33. Byfuglien, 52. Thorburn - 10. Doan, 16. Murphy. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 40 minut, z 22 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 90,9 procenta. Střely na branku: 23:29. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Thorburn, 2. Byfuglien (oba Winnipeg), 3. Doan (Arizona).

St. Louis - Detroit 3:4 v prodl. (2:2, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 14. Brodziak, 15. Lehterä, 58. Tarasenko - 11. Dacjuk, 19. Glendening, 29. Larkin, 65. Pulkkinen. Střely na branku: 33:32. Diváci: 18.098. Hvězdy zápasu: 1. Pulkkinen, 2. Larkin (oba Detroit), 3. Tarasenko (St. Louis).

Dallas - Buffalo 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 48. a 50. Jamie Benn, 7. Roussel. Střely na branku: 32:22. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Niemi, 2. Jamie Benn, 3. Roussel (všichni Dallas).

Minnesota - Nashville 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 14. Suter, 22. Granlund, 29. Brodin, 43. Vanek. Střely na branku: 27:23. Diváci: 19.056. Hvězdy zápasu: 1. Suter, 2. Granlund, 3. Dubnyk (všichni Minnesota).

Washington - Colorado 7:3 (4:0, 0:2, 3:1)
Branky: 4. Justin Williams, 8. Ovečkin, 11. Carlson, 20. Schmidt, 47. Kuzněcov, 51. Orlov, 57. Alzner - 26. McLeod, 39. MacKinnon, 52. Martinsen. Střely na branku: 32:27. Diváci. 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Kuzněcov, 2. Chimera, 3. Carlson (všichni Washington).

Vancouver - Chicago 6:3 (2:2, 1:0, 3:1)
Branky: 28., 55. a 57. D. Sedin, 10. H. Sedin, 16. Hansen, 60. Burrows - 7. Toews, 17. Garbutt, 53. Anisimov. Střely na branku: 20:29. Diváci: 18.570. Hvězdy zápasu: 1. D. Sedin, 2. H. Sedin (oba Vancouver), 3. Toews (Chicago).