Souboj posledních mistrů vyhrál Liberec, Bílí Tygři jdou do čela extraligy

Hokejovou extraligu po 38. kole vede Liberec. Bílí Tygři využili zaváhání Třince s Mladou Boleslaví a po výhře 2:1 nad Litvínovem vedou soutěž o dva body. Třetí tým soutěže, brněnská Kometa, potvrdila své venkovní trápení v Chomutově.

Michal Bulíř před litvínovským gólmanem Janusem

Michal Bulíř před litvínovským gólmanem Janusem | Zdroj: ČTK

Bílí Tygři Liberec – Verva Litvínov 2:1

Ze dvou předcházejících zápasů s Litvínovem získali Bílí Tygři jediný bod. V tom třetím zabrali a díky vítězství 2:1 se dostali do vedení v celé extralize.

Verva přitom v Liberci vedla. Chvíli po začátku druhé třetiny se Martin Hanzl prodral před Lašáka, procedil puk i přes brankářovu výstroj a zakončoval do prázdné branky. Bílí Tygři ale rychle vyrovnali. Michalu Bulířovi v přesilové hře příliš nesedla střela z vrcholu pravého kruhu, jenže gólman Janus si nepohlídal prostor na přední tyči.

Uzdravený obránce Šimek má nakročeno do NHL, lákají ho San Jose Sharks

Další gól Vervy neuznali rozhodčí. Podle jejich rozhodnutí použil Válek při teči Kubátova nahození hůl příliš vysoko. Na další gól se tak čekalo až do 56. minuty. Bulířovu teč sice ještě Janus vystihl, ale puk se odrazil k Radivojevičovi, který zakončoval do prázdné branky.

Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav 0:3

Třinec před zápasem 38. kola porazil doma Boleslav šestkrát za sebou a držel i stejně dlouhou aktuální sérii. Jenže první tři minuty zápasu obrátily prognózy naruby. Po 130 sekundách prostřelil Hrubce Jakub Klepiš a poslal Boleslav v zápase proti svému bývalému klubu do vedení.

Od buly pak uplynulo pouhých 9 vteřin, než Tomáš Hyka zavezl puk do útočné třetiny a našel Pavla Musila, který zvýšil už na dvoubrankový rozdíl.

Ve druhé třetině byl Třinec střelecky aktivnější, ale prosadila se opět Mladá Boleslav. Tomáš Hyka nastavil ve vzduchu čepel hole nabídce Marka Trončinského, trefil se mezi Hrubcovy betony a završil výhru Bruslařů 3:0.

Piráti Chomutov – Kometa Brno 6:3

Domácí sérii proti Brnu naopak prodloužili chomutovští Piráti, kteří porazili Kometu pošesté v řadě. Vítězství 6:2 zařídil hattrickem Vladimír Růžička mladší. Díky jeho gólům odskočil Chomutov do desáté minuty do dvoubrankového náskoku. Třetí brankou zvyšoval nositel slavného jména na 6:2. Gulaši pak už dokázal pouze snížit.

Kometa sbírá body především na domácím ledě, venku prohrála desátý z posledních jedenácti zápasů.

PSG Zlín – Mountfield HK 4:1

Zlín v roce 2017 nabírá formu a vyhrál třetí ze čtyř zápasů. Zlepšenou hru Valachů odnesl královéhradecký Mountfield. Na úvodní branku domácího Petra Holíka ještě do přestávky odpověděl tvrdou ranou Šimánek, od druhé třetiny ale vládl v modrobílém hrající Zlín.

Krátce po změně strany prostřelil Kacetla z prostoru mezi kruhy David Šťastný a chvíli před druhou přestávkou zařídil pohodlný náskok 3:1 Michal Popelka po nesobecké přihrávce od Bukartse. V posledních dvaceti minutách zářil proti hradeckým pokusům o snížení brankář Kašík, Východočeši to zkoušeli i v šesti, ale hru bez brankáře potrestal Kotvan gólem na 4:1.

HC Dynamo Pardubice – HC Škoda Plzeň 2:3

Trápení Pardubic pokračuje, prohráli už pátý zápas v řadě a nepomohl jim ani výborný závěru zápasu proti Plzni. Západočeši totiž v Tipsport Areně vedli už 3:0 po střele Moravčíka a dorážkách Indráka s Kubalíkem.

Petr Sýkora dvěma góly za 8 minut sice snížil na jednobrankový rozdíl, vyrovnat se ale Dynamu nepodařilo a stále čeká na první bodový zisk v novém roce.

HC Olomouc – HC Vítkovice Ridera 5:0
V souboji týmů s horší aktuální formou si náladu zvedli hokejisté Olomouce. Proti Vítkovicím jim v závěru první třetiny zajistili náskok během minuty a půl Vilém Burian a Petr Strapáč. Ve třetí třetině Ondrušek, Laš a Vyrůbalík zakulatili skóre moravského souboje na 5:0.

Sparta Praha – Energie Karlovy Vary 2:1 po prodloužení

Jediné prodloužení 38. kola se hrálo v Praze, kde překvapivě vybojovali bod hokejisté Karlových Varů. Sparta po dvou třetinách vedla díky dorážce Petra Kumstáta, jenže Martin Rohan po chybě domácí obrany vyrovnal.

Zápas rozhodla další spolupráce dvou bývalých hráčů Karlových Varů v dresu Sparty. 100 sekund před koncem prodloužení nahrál Kumstát Lukáši Pechovi, který rozhodl. Energii získaný bod přiblížil na nejtěsnější rozdíl k předposledním Pardubicím.

38. kolo hokejové extraligy:
HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Klepiš (Ďurač, Bernad), 3. Musil (Hyka), 33. Hyka (Trončinský, Lenc). Rozhodčí: Kika, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 4252.

Bílí Tygři Liberec - HC Verva Litvínov 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 30. Bulíř (Radivojevič), 56. Radivojevič (Bulíř, Vitásek) - 22. M. Hanzl (M. Hořava, Z. Sklenička). Rozhodčí: Hribik, Bejček - Frodl, Zavřel. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 5555.

PSG Zlín - Mountfield Hradec Králové 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. P. Holík (Matějíček), 24. D. Šťastný (Marušák, P. Holík), 39. Popelka (Bukarts, O. Veselý), 60. Kotvan (D. Šťastný) - 19. Šimánek (Štajnoch). Rozhodčí: Hodek, Kubičík - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 5:4, navíc Čáp (Hradec Králové) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5129.

Piráti Chomutov - HC Kometa Brno 6:3 (2:0, 2:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 5. V. Růžička ml. (Sklenář), 10. V. Růžička ml. (Sklenář, Kudělka), 25. Tomica (Huml, Flemming), 31. Vondrka, 46. Rutta (Kämpf, Koblasa), 47. V. Růžička ml. (Sklenář, Rutta) - 23. Haščák, 26. R. Zohorna (H. Zohorna, Kováčik), 60. Gulaši (O. Němec, Haščák). Rozhodčí: Pražák, Bulanov (Rus.) - Gerát, Hynek. Vyloučení: 8:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4884.

HC Olomouc - HC Vítkovice Ridera 5:0 (2:0, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 19. Burian (Herman, T. Mikúš), 20. Strapáč (Jaroměřský, J. Mikúš), 41. Ondrušek (Eberle, J. Mikúš), 56. Laš (Skladaný, Škůrek), 60. Vyrůbalík (Herman, Škůrek). Rozhodčí: Pešina, Lacina - Bláha, Kotlík. Vyloučení: 6:6, navíc J. Mikúš - Sloboda oba 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 4060.

HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 48. P. Sýkora (Schaus, Hubáček), 55. P. Sýkora (Redenbach, Čáslava) - 18. Indrák (Stach), 33. Moravčík (Vondráček), 44. D. Kubalík (Kadlec). Rozhodčí: Úlehla, Hradil - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:3, navíc Leduc 5 min. a do konce utkání, Schaus (oba Pardubice) 10 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 6037.

HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 36. Kumstát (Pech, Řepík), 64. Pech (Kumstát, J. Mikuš) - 42. M. Rohan. Rozhodčí: Horák, Hejduk - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 5122.