Hokejisté si na Českých hrách připsali druhé vítězství

Vynikající druhá třetina a hra v přesilovkách rozhodly o tom, že čeští hokejisté zůstávají na prvním podniku Euro Hockey Tour bez porážky. Svěřenci Vladimíra Růžičky porazili v Karlových Varech Švédsko 5:2 a v posledním zápase jim k celkovému prvenství na turnaji stačí získat proti Rusku bod.

Česká hokejová radost

Česká hokejová radost | Zdroj: ČTK

Český tým vstoupil do zápasu lépe, skóre otevřel Melichar. Švédům se ale krátce před přestávkou povedlo vyrovnat. Druhé dějství nabídlo zaplněné karlovarské aréně výborný hokej. Národnímu týmu se v jeho druhé polovině podařilo zasadit mužstvu Tre Kronor rozhodující úder. Nejdřív mířil po vyšachování švédské obrany do odkryté branky Bednář, vzápětí potrestal faul Weindhandla po pěkné individuální akci Hudler. Když využil další přesilovku těsně před odchodem do šaten Vašíček, zdáli se být Švédové na kolenou. Jenže hostující celek začal poslední dvacetiminutovku aktivně. Povedlo se mu hned po 94 sekundách snížit a čeští hokejisté najednou mnohdy nevěděli, kam dřív skočit. Podržel je brankář Štěpánek a výsledek pak pečetil při power play Švédů Kumstát.

00:00 / 00:00

Zápas očima reportéra Radiožurnálu

V úvodním sobotním duelu zvítězilo Rusko nad Finskem 3:2. Sborná dala rychlý gól, na který Finové po pěti minutách odpověděli. V polovině zápasu šli ale do vedení opět Rusové a v závěrečné třetině svůj náskok navýšili. Seveřané dokázali v poslední minutě při přesilovce a hře bez brankáře jen snížit.

Výsledky

ČR - Švédsko 5:2 (1:1, 3:0, 1:1) Branky: 6. Melichar, 33. Bednář, 34. Hudler, 40. Vašíček, 60. Kumstát - 18. Harju, 42. Omark

Rusko - Finsko 3:2 (1:1, 1:0, 1:1) Branky: 3. Mozjakin, 30. Mozjakin, 49. Saprykin - 8. Seikolo, 60. Latvala.

Petr Souček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít