Kladno nestačilo na Karlovy Vary

Čtyřicáté kolo hokejové O2 extraligy otevřel zápas mezi dvanáctými Karlovými Vary a třináctým Kladnem. Přesto, že rozdíl mezi oběma týmy byl jen jedno místo v tabulce, oba dva trápí jiné problémy. Domácí se snaží vklouznout na pozice zajišťující předkolo play off, hosté museli začít sledovat čtrnáctou Kometu Brno, která jim začala nebezpečně dýchat na záda. Navíc se v utkání museli obejít bez distancovaného brankáře Kopřivy.

Karlovy Vary - Kladno

Karlovy Vary - Kladno | Zdroj: ČTK

Úvod utkání strhující podívanou divákům nenabídl, první zaznamenání hodná akce nastala až v osmé minutě, kdy po chybě Cikánka nebezpečně vystřelil Hluchý. Změnu skóre však na druhé straně přinesla v šestnácté minutě Košťálova dorážka Longinovy střely. V tu dobu hráli domácí ve dvojnásobné početní výhodě.

I další průběh zápasu mnoho šancí nepřinesl, zato bojovnost na obou stranách se projevila na vysokém počtu vylučovaných hráčů. Do konce druhé třetiny odpykalo dvouminutové tresty na každé straně sedm hráčů.

V závěrečné třetině pokračovala marná snaha hostujících hráčů o překonání brankáře Mensatora. Domácí se snažili udržet jednobrankové vedení, což se jim mohlo vymstít v poslední minutě, kdy byl za zdržování hry vyloučen Němec. Ale ani dvojnásobná početní výhoda branku nepřinesla. Diváci z KV arény odcházeli spokojeni s výsledkem, ale nikoliv s předvedenou hrou.

00:00 / 00:00

HC Energie Karlovy Vary - HC Geus Okna Kladno 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branka a nahrávky: 16. Košťál (Skuhravý, Loginov). Rozhodčí: Hradil, Souček - Bejček, Lhotský. Vyloučení: 10:7. Využití: 1:0. Diváci: 3896.

Karlovy Vary: Mensator - Němec, Loginov, Dobroň, Čutta, Tribuncovs, Mucha, Parýzek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Pech, Skladaný - Hluchý, Kristek, Hřebejk - Zucker, Dej, Zaťovič. Trenéři: Hynek, Baďouček a Kněžický.

Kladno: Cikánek - V. Kameš, F. Kaberle, Toman, J. Dlouhý, Trončinský, Šmach - Bělohlav, Patera, Frolík - Bílek, Kalla, Valský - Eberle, Stieler, Kuchler - Čurilla, Melka, Mikulík. Trenéři: Vejvoda a P. Kasík.

Pavel Vácha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít