Plzeň vyhrála základní část, Karlovy Vary přišly o play-off

Západočeské derby Plzně s Karlovými Vary přineslo dvě definitivy. Domácí po 50. kole získali v tabulce rozhodující náskok a vyhrály Prezidentovu trofej pro vítěze základní části. Obhájci titulu z Karlových Varů naopak přišli o poslední naději na postup do předkola play off.

HC Plzeň 1929

HC Plzeň 1929 | Foto: Hokej.cz

HC Plzeň 1929 - HC Energie Karlovy Vary 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)

Hosté vedli po trefách Deje a Košťála v šesté minutě už 2:0, pak ale úplně vypadli z role a v polovině zápasu dokonal Heřman obrat gólem na 3:2. Hráči Energie pak měli několik šancí, skvělý Pöpperle ale domácím vychytal další výhru. Plzeň je tak dvě kola před koncem soutěže jistým vítězem základní části.

Branky a nahrávky: 14. Dvořák (M. Heřman), 22. Benda (Jan Kovář, Hvila), 30. M. Heřman (Adamský, Benák) - 5. Dej (Balázs), 6. Košťál (Kumstát, Němec). Rozhodčí: Jeřábek, Polák - Bádal, Charvát. Vyloučení: 5:6, Čutta (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 8128.

00:00 / 00:00

Reportáž z 50. kola O2 extraligy

HC Mountfield České Budějovice - PSG Zlín 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)

Hned v první minutě vstřelil gól Gulaš a nastartoval domácí tým k vítězství. Jihočeši vedli na začátku druhé části už o tři branky a nerozhodilo je ani snížení gólem Balaštíka. Svého soupeře naopak ve třetí části zasypali dalšími třemi trefami a definitivně si tak zajistili účast v předkole play-off. Zlín naopak porážka připravila o šance na prvenství v základní části.

Branky a nahrávky: 1. Gulaš (Snopek, Kotrla), 8. Ptáček, 31. Štrba (Gřegořek), 53. Sailer (Vak), 58. Mikeska (Gřegořek), 58. Mikeska (Ptáček, Gřegořek) - 34. Balaštík (Köhler, Hamrlík). Rozhodčí: Hodek, Hrubý - Bejček, Lhotský. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:0. Diváci: 4519.

HC Benzina Litvínov - HC Oceláři Třinec 5:2 (3:0, 0:0, 2:2)

Hned v úvodní třetině si domácí zajistili vedení 3:0 a tím byl také určen další vývoj zápasu. Střelecky neškodní Oceláři se probudili až v závěrečné části utkání, ale to už jim Severočeši nedali prostor k nějaké dramatické koncovce.

Branky a nahrávky: 7. Reichel (Pilař, Jenáček), 10. Jánský (Pilař), 17. Pojkar (Reichel, Jánský), 46. Lukeš (V. Hübl, Pilař), 55. Kubinčák (V. Hübl, Lukeš) - 47. Kohn (Zíb, Seman), 51. D. Květoň (Malec, Seman). Rozhodčí: Mikula, Souček - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:9, navíc Bonk (Třinec) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 4855.

HC Geus Okna Kladno - HC Sparta Praha 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)

Dvě třetina Sparta na kladenském ledě dominovala a po zásluze, především díky svému důrazu v koncovce, získala po gólech Kratěny, Ručínského a Philippa vedení 3:0. Kladno se ale nechtělo smířit s rolí obětního beránka. Branky Bělohlava a Mrázka ve třetí části vrátily domácí do hry. Osudnou se ale Kladnu stala power-play umocněná přesilovkou při vyloučení Langhammera. V ní ujel Kratěna a definitivně stvrdil vítězství hostů.

Branky a nahrávky: 42. Bělohlav (Stieler, Kuchler), 49. J. Mrázek (Bělohlav, Kuchler) - 4. Kratěna, 12. Ručinský (D. Výborný, Philipp), 36. Philipp (Hromas, Langhammer), 60. Kratěna (Koreis, Gulaši). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 3:6, navíc Langhammer (Sparta) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2561.

HC Vítkovice Steel - HC Eaton Pardubice 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Hosté polovinu zápasu překvapivě prakticky odchodili, takže jasně lepší domácí šli ve 13. minutě po Szturcově trefě zaslouženě do vedení. Série spálených šancí a Kovářův přesilovkový gól v polovině zápasu však hosty vrátil do hry. Ke třem bodům nakonec nasměrovaly vítkovické barvy branky Vrány a Klimka.

Branky a nahrávky: 13. Szturc (Káňa), 38. Vrána (Ujčík), 40. Klimek (Svačina, Jurečka) - 30. Kolář I (Starý), 58. P. Sýkora (Píša, Pivko). Rozhodčí: Hradil, Husička - Bryška, Chytil. Vyloučení: 6:5, navíc Sičák (Vítkovice) 10 minut. Využití: 0:2. Diváci: 5588.

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Domácí hokejisté, oplývající velkou bojovností, vsítili ve druhé třetině dva slepené góly, utrhli se soupeři o tři branky a taktickou hrou a s vynikajícím Hovim v brance utkání bezproblémově dovedli do vítězného konce.

Branky a nahrávky: 14. Hubáček (Ovčačík), 27. Bičánek (Erat, Dopita), 28. Ovčačík (J. Novák, Hubáček), 50. Divíšek (Erat, R. Dlouhý) - 32. Boháč (T. Sýkora). Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 7200 (vyprodáno)

HC Slavia Praha - Bílí Tygři Liberec 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Pražané prohráli a boj o desítku už se zúžil jen mezi ně a Mladou Boleslav. Dvě kola před koncem má ale Slavia šest bodů k dobru. Proti Liberci si domácí potřebný bod jistoty nevybojovali ze dvou důvodů. Jednak narazili na dobrého soupeře a jednak na vlastní trápení v koncovce.

Branky a nahrávky: 38. Červenka (Havel), 55. Vašíček (Vondrka, Havel) - 20. Jareš (Kašpařík), 37. Blatný (Moravec, Bartovič), 43. Plodek (Nedvěd, Jareš), 60. Bartovič. Rozhodčí: Minář, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:2. Diváci: 5681.

Tomáš Lörincz, Aleš Procházka, Metoděj Novák, Ivan Quirenz, Pavel Petr, Kamil Jáša, Vladislav Janouškovec, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít