Zlín vybojoval druhé místo, Sparta vyhrála v Plzni a je pátá

Hokejisté Zlína zvítězili vposledním kole O2 extraligy ve Vítkovicích a zajistili si tak konečné druhé místo. Soupeřem poražených vplay off bude Sparta, která si pátou pozici vybojovala výhrou na ledě vítěze základní části Plzně. Předkolo play off zahájí doma Slavia a Liberec.

Sparťan Petr Ton se raduje ze vstřelené branky

Sparťan Petr Ton se raduje ze vstřelené branky | Zdroj: ČTK

HC Plzeň 1929 - HC Sparta Praha 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Oslavy premiérového zisku Prezidentského poháru plzeňští hokejisté bodovým ziskem neoslavili. Hosté měli hlavně v úvodu druhé třetiny velkou převahu, z první plzeňské šance přesto skóroval Modrý. Za svou neutuchající snahu se hráči Sparty dočkali vyrovnání, když Pöpperleho chybu potrestal Podlešák. Ve třetí části rozhodl Vykoukal, který dotáhl do gólové tečky krásnou akci Látala. Plzeň vyhrála základní část se ziskem 106 bodů, Sparta končí pátá.

Branky a nahrávky: 25. Modrý (Adamský, Vampola) - 37. Podlešák (Ton), 50. Vykoukal (Látal, Vydarený), 60. Broš (Hromas, Vydarený). Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Charvát, Pouzar. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 8479 (vyprodáno).

HC Eaton Pardubice - HC Oceláři Třinec 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)

00:00 / 00:00

Souhrn 52. kola O2 extraligy

Domácí tento zápas jasně ovládli a shodou okolností se se tejným soupeřem utkají i ve čtvrtfinále play off. Čekaly se ofenzivní hody a ty skutečně přišly. Jejich protagonisty ale byli především Východočeši. Hosté se trápili, velkou překážkou jim byl navíc brankář Dominik Hašek. Eaton mohl zvítězit ještě výrazněji, ale Třinec od potupy uchránili oba gólmani, tedy Hamerlík s Dubou.

Branky a nahrávky: 19. Zohorna (Pineault), 26. P. Sýkora (Pivko, Píša), 30. Somík (Cetkovský), 46. Kočí (Kolář II, Píša), 50. Starý, 59. Cetkovský (Somík, Pineault) - 45. Malec (Polanský, Pospíšil). Rozhodčí: Hodek, Jeřábek - Pavlovič, Rozlílek. Vyloučení: 8:6, navíc Platil (Třinec) 10 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 8204.

HC Vítkovice Steel - PSG Zlín 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Oba týmy bavily diváky svižným hokejem, radost z gólu jim ale dlouho kazili vynikající brankáři Sedláček se Štěpánkem. Hosté šli do vedení ve 28. minutě po Rachůnkově trefě a na 2:0 zvýšil osm minut před koncem Kubiš. Domácím ztěžkly nohy a do klaksonu už stačili jen výsledek korigovat Štefankou.

Branky a nahrávky: 55. Štefanka (Krenželok) - 28. Rachůnek (Linhart, J. Ondráček), 52. Kubiš (Sivák, Balán). Rozhodčí: Souček, Turčan - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:8. Bez využití. Diváci: 3828.

BK Mladá Boleslav - HC Slavia Praha 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Skóre průměrného zápasu otevřel v přesilovce hostující Sloboda. Domácí odpověděli stejnou mincí, v závěru první části vyrovnával v početní výhodě Fabuš. Vedení vrátil Slavii ve druhé části bekhendovou střelou Růžička. Ve třetím dějství Pražané ubrali ze své aktivity, díky čemuž se boleslavští dostávali do šancí. Spolehlivě chytající Slipčenko jim gólovou radost nedopřál.

Branky a nahrávky: 19. Fabuš (Lehikoinen, Macho) - 6. Sloboda (Kůrka, Červenka), 26. V. Růžička ml. (Havel). Rozhodčí: Minář, Mikula - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 2450.

HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)

Domácí neproměnili v úvodní desetiminutovce tři přesilové hry. Nabuzený soupeř okamžitě trestal Kumstátem a o dvě minuty později laciným gólem zvýšil Čutta. Kometa sice do přestávky snížila Eratem na 1:2, ale tím byl příděl branek oboustranně vyčerpán.

Branky a nahrávky: 18. Erat (Dopita) - 12. Kumstát (Skuhravý), 14. Čutta (Hřebejk). Rozhodčí: Šír, Šindler - Bejček, Lhotský. Vyloučení: 4:8. Bez využití. Diváci: 7200 (vyprodáno).

HC Geus Okna Kladno - HC Benzina Litvínov 7:1 (2:0, 2:1, 3:0)

Od samého začátku měli domácí jeden rychlostní stupeň k dobru. Po úvodní třetině vedli 2:0 a ospale hrajícímu soupeři pak už nedali šanci. Třemi góly spoluvytvářel kladenské gólové posvícení Jaroslav Kalla.

Branky a nahrávky: 11. Kalla (Valský, L. Procházka), 15. Diviš (Patera, F. Kaberle), 30. Patera (Horna, J. Dlouhý), 34. Valský (Kalla, Bílek), 44. Kalla (Diviš, Eberle), 52. Kalla (Bílek), 59. Frolík (Stieler) - 30. V. Hübl (Pilař). Rozhodčí: Hradil, Husička - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2071.

HC Mountfield České Budějovice - Bílí Tygři Liberec 3:4 v prodl. (0:1, 3:1, 0:1 - 0:1)

Severočeši vedli 1:0, jenže domácí v přesilovkách pět na tři skóre otočili. Až dvě minuty před koncem se podařilo vyrovnat Nedvědovi. V prodloužení pak rozhodl Plodek.

Branky a nahrávky: 21. Mikeska (Pletka), 22. Ptáček (Pletka, Gřegořek), 35. L. Květoň (Gřegořek, Kuchejda) - 19. Nedorost (Klimenta), 31. Podkonický (Nedvěd, Hunkes), 58. Nedvěd (Nedorost, Klimenta), 62. Plodek (Derner, Klimenta). Rozhodčí: Homola, Pešina - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:6, navíc Sailer (České Budějovice) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 4743.

V předkole hokejové extraligy se utkají Slavia - Litvínov, Liberec - Č. Budějovice. Ve čtvrtfinále pak Pardubice - Třinec a Vítkovice - Sparta.

Aleš Procházka, Metoděj Novák, Tibor Kubát, Ivan Quirenz, Pavel Petr, Kamil Jáša, Vladislav Janouškovec, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít