O čtvrtfinalistech play off rozhodnou až páté zápasy

Hokejisté Litvínova neproměnili svou šanci na čtvrtfinále play off, na Slavii dnes totiž nestačili a podlehli jí 3:5. Velký zvrat předvedly proti Liberci České Budějovice. Prohrávaly o tři branky, skvělým závěrem ale srovnali stav série na 2:2. O zdramatizování skupiny o udržení se i nadále stará Kladno, které porazilo Mladou Boleslav a přenechalo jí poslední příčku. Čtyřbodový náskok má Kometa Brno, která v prodloužení vyhrála v Karlových Varech a bodově se na ně dotáhla.

Slávisté měli ve čtvrtém duelu v Litvínově navrch

Slávisté měli ve čtvrtém duelu v Litvínově navrch | Zdroj: ČTK

Mountfield České Budějovice - Bílí Tygři Liberec 6:5 po sam. nájezdech (1:2, 2:3, 2:0 - 0:0)

Ve čtvrtém utkání série budějovičtí ve 37. minutě prohrávali už 2:5, jenže Jihočeši doslova vstali z mrtvých. Gulaš v 56. minutě vyrovnal. Po prodloužení rozhodovaly samostatné nájezdy, závěrečnou trefu zaznamenal Ondřej Veselý. Budějovice tak vyhrály i druhý domácí zápas a vynutily si rozhodující pátý duel na ledě Bílých Tygrů.

00:00 / 00:00

reportáž ze zápasu Č. Budějovice - Liberec

Branky a nahrávky: 11. Vak (Veselý), 28. Pletka (Veselý), 39. Melichárek (Snopek, Gulaš), 46. Gřegořek (Gulaš, Sailer), 56. Gulaš, rozhodující sam. nájezd Pletka - 1. Podkonický, 17. Nedorost (Klimenta), 22. Bartovič (Matějovský, Podkonický), 30. Špaček, 37. Víšek (Špaček, Kašpařík). Proměněné nájezdy: Pletka, Veselý (oba České Budějovice). Neproměněné nájezdy: Nedorost, Nedvěd (oba Liberec). Rozhodčí: Minář, Hradil - Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:7, navíc Mikeska (České Budějovice) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 4936. Stav série: 2:2.

Benzina Litvínov - Slavia Praha 3:5 (0:1, 1:2, 2:2)

Domácí přivedla do rozpaků první využitá přesilovka Slavie v páté minutě. Od té chvíle se litvínovští herně hledali. Teprve v závěrečné třetině se dostali do tempa, ale klidně hrající hosté už nepustili režii ze svých rukou. Litvínov tak prohrál se Slavií 3:5, na zápasy je stav srovnaný 2:2 a bude se rozhodovat v pátém duelu v Praze.

reportáž ze zápasu Litvínov - Slavia

Branky a nahrávky: 32. Punčochář (Švarný, Lukeš), 41. Lukeš (Švarný, Reichel), 44. Reichel (Jánský) - 5. Kůrka (Kadlec), 24. Kadlec (Červenka), 29. Campbell (Holec, T. Svoboda), 43. Vondrka, 45. Havel (Vašíček). Rozhodčí: Hribik, Šír - Čech, Bryška. Vyloučení: 11:4, navíc Vopat 10 min., Švarný (oba Litvínov) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:3. Diváci: 5883. Stav série: 2:2.

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 3:4 v prodl. (1:0, 0:2, 2:1 - 0:1)

S návratem na podzim odvolaného kouče Palečka přišlo o 800 diváků více než na úterní zápas proti Kladnu, ale nikoli karlovarské vítězství. Domácí přišli o brzké vedení na konci druhé třetiny, ale ze stavu 1:2 se dokázali vzchopit. Čuttova branka při přesilovce pět na tři znamenala v 51. minutě vedení 3:2, jenže 36 sekund před třetí sirénou vyrovnal při power play Richter a ve druhé minutě prodloužení rozhodl při přesilovce o druhém bodu pro kometu Bičánek.

reportáž ze zápasu K. Vary - Kometa Brno

Branky a nahrávky: 6. Hřebejk (Skuhravý), 42. Balázs (Loginov), 51. Čutta (Skladaný, Nosek) - 36. Hubáček (Mojžíš, Richter), 40. Divíšek, 60. Richter (Bičánek, Divíšek), 62. Bičánek. Rozhodčí: Polák, Mikula - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:10, navíc Mensator 10 min. - Houdek 10 min., Erat 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2697.

HC Geus Okna Kladno - BK Mladá Boleslav 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Utkání nabídlo výbornou podívanou a na obou stranách řadu šancí. Brankáři Cikánek a Schwarz se ale překonávali. Oba týmy neproměnily v první třetině ani trestná střílení. Všechny góly padly v přesilových hrách. Kladenské dali Kalla a Valský, za boleslavské se trefil Jindra. Výsledek do prázdné hostující branky pečetil kapitán domácích Patera. Kladno se tak odpoutalo od ligového dna, kam naopak spadl jejich dnešní soupeř.

reportáž ze zápasu Kladno - Ml. Boleslav

Branky a nahrávky: 7. Kalla (Valský), 35. Valský (J. Mrázek, Toman), 60. Patera (Kaberle) - 27. Jindra (Gajovský). Rozhodčí: Homola, Husička - Rittich, Guth. Vyloučení: 9:7. Využití: 2:0. Diváci: 2291.

Miroslav Bureš, Aleš Procházka, Jan Kaliba, Kamil Jáša, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít