Play out: Karlovy Vary opustily poslední místo

Mistr minulé sezóny hokejové O2 extraligy z Karlových Varů porazil v 7. kole play out Kladno 4:3 v prodloužení a opustil poslední místo. Na něm je nyní Mladá Boleslav, která prohrála na ledě Brna 3:4.

O2 Extraliga

O2 Extraliga | Foto: O2 ELH

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)

Dramatický a vysoce bojovný duel nakonec skončil nejtěsnějším vítězstvím Komety. Domácí vedli dvakrát o dva góly, Mladá Boleslav ovšem dokázala utkání ještě zdramatizovat. Při závěrečné power play už ale na vyrovnání nedosáhla.

Branky a nahrávky: 34. Huml (Brabenec, Richter), 37. R. Dlouhý (Erat, Zubíček), 44. Zubíček (Dopita), 45. J. Svoboda (Huml, Brabenec) - 23. Fabuš (Boháč, Macho), 45. Handlovský (Vrbata), 51. Bahenský (Fabuš, Macho). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:1. Diváci: 7125.

Brno: Hovi - Houdek, Bičánek, J. Novák, Ovčačík, Richter, Mojžíš, Zubíček - Erat, Dopita, R. Dlouhý - Varaďa, Divíšek, Hubáček - Šindel, Huml, Brabenec - J. Svoboda, R. Procházka, Ludvík. Trenéři: Jeřábek, Lubina a Trličík.

Mladá Boleslav: Schwarz - Duben, Žabka, Jindra, Lehikoinen, J. Kasík, Jiruš, Štěrbák - Nouza, T. Sýkora, Boháč - L. Pabiška, Král, Sup - Fabuš, Macho, Bahenský - Gajovský, Vrbata, Handlovský. Trenéři: Tlačil a Šejba.

HC Energie Karlovy Vary - HC Geus Okna Kladno 4:3 v prodl. (1:0, 0:1, 2:2 - 1:0)

Kladno díky dvěma využitým přesilovkám vedlo 2:1 a 3:2, nakonec ovšem odjelo místo se třemi jen s jedním bodem. Domácí totiž zachránili zápas půl minuty před koncem při hře bez brankáře, kdy srovnal na 3:3 Kumstát, který pak podobným způsobem rozhodl duel ve třetí minutě prodloužení.

Branky a nahrávky: 15. Nosek (Pech, Košťál), 50. Mucha (Skladaný, Melenovský), 60. Kumstát (Němec, Pech), 63. Kumstát (Mucha) - 35. Valský (Kalla, J. Mrázek), 47. J. Mrázek (Toman, Kalla), 55. Bílek (J. Mrázek, Toman). Rozhodčí: Blecha, Mikula - Bryška, Chytil. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:2. Diváci: 2062.

Karlovy Vary: Mensator - Němec, Parýzek, Nosek, Čutta, Dobroň, Mucha, Prošek - Hluchý, Skuhravý, Hřebejk - Dej, Melenovský, Skladaný - Kumstát, Pech, Košťál - Balázs, Čachotský, Kuběna - Zucker. Trenéři: Paleček, Baďouček, Řezníček a Kněžický.

Kladno: Cikánek - Kameš, F. Kaberle, Toman, J. Mrázek, L. Procházka, Šmach, J. Dlouhý, Mudroch - Diviš, Patera, Eberle - Valský, Kalla, Bílek - Frolík, Bělohlav, Kuchler - M. Procházka, Melka, Gengel. Trenéři: Vejvoda a P. Kasík

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít