Pardubice vstoupily do semifinále play off vítězně

Hokejisté Pardubic vyhráli v úvodním semifinále play off České pojišťovny nad Libercem 2:1.

Marek Pinc

Marek Pinc | Zdroj: ČTK

Eaton Pardubice - Bílí Tygři Liberec 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Úvodních dvacet minut se oba soupeři oťukávali a k vidění byla spíše taktická bitva než hokejové hody. Oba brankáři byli prakticky bez práce. To ve druhém dějství si zachytali do sytosti.

Ve 23.minutě, v době kdy končila přesilovka Eatonu, našel Koukal zpoza branky hůl Petra Sýkory a ten svým oblíbeným golfákem propálil kotouč mezi nohama Pince. Hosté ale velmi záhy srovnali. O dvě minuty později překonal Haška Zdeněk Ondřej.

00:00 / 00:00

Utkání očima reportéra Pavla Petra

Vyrovnaný stav vydržel do úvodu třetí třetiny, kdy zaúřadoval opět první útok Pardubic. Kolář posunul na Koukala a ten vstřelil vítěznou branku. Hosté i přes více jak dvouminutovou power play už vyrovnat nedokázali.

Branky a nahrávky: 23. P. Sýkora (Kolář I, Koukal), 41. Koukal (Kolář I, Havíř) - 25. Ondřej. Rozhodčí: Minář, Šír - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 10.115 (vyprodáno). Stav série: 1:0.

Pardubice: Hašek - Nakládal, Havíř, MacKenzie, Kolář II, Píša, Kočí, Jillson - Kolář I, Koukal, Starý - Špirko, Pineault, Somík - P. Sýkora, Zohorna, Pivko - Kousal, Cetkovský, Rákos. Trenéři: V. Sýkora a Votruba.

Liberec: Pinc - Hunkes, Výtisk, Moravec, Čakajík, Jareš, Derner, Holub - Klimenta, Nedvěd, Nedorost - Bartovič, Podkonický, Matějovský - Ondřej, Blatný, Plodek - Špaček, Dušek, Víšek - Vantuch. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít