Zprávy → Hokej17. září  2016 v 10:44  

Absence zápasového vytížení bude nevýhodou, tuší Birner. Češi vstupují do Světového poháru

Michala Birnera (vlevo) a jeho spoluhráče čeká v noci úvodní vystoupení na Světovém poháru - Foto: Petr Kadeřábek

Michala Birnera (vlevo) a jeho spoluhráče čeká v noci úvodní vystoupení na Světovém poháruFoto: Petr Kadeřábek

Mistrovství světa i olympijské hry jsou v termínu, kdy už jsou hokejisté rozehraní a zápasové tempo funguje samovolně. Světový pohár je ale v kalendáři na začátku sezony, což by mělo být na výkonech znát.

S dvou až tříměsíční zápasovou absencí v průběhu léta se hokejisté těžko vyrovnávají. Pro Michala Birnera je obtížné se vrátit do původní formy, jakou měl člověk na konci sezony. 

Reprezentační útočník nevidí rozdíl v tom, zda se jedná o profesionálního hokejistu nebo o volnočasového hráče. I když se po dlouhé době vypadne z tempa, očekávají se nejlepší výkony.  

 

Když doktor nebude tři měsíce operovat a pak půjde, taky se nebude cítit ve své kůži, přirovnává hokejový útočník Michal Birner k absenci zápasového vytížení

Vložit na svůj web

Situace totožná s tím, jako když se člověk vrátí po dvoutýdenní dovolené do práce. „Když doktor nebude tři měsíce operovat a pak půjde, taky se nebude cítit ve své kůži. My jsme na tom podobně,“ přirovnal Birner. 

Hokejistům už ale před Světovým pohárem pomohly tři operace, respektive přípravné zápasy. Ale onen zmiňovaný imaginární doktor by asi také nešel po dovolené hned na sál. Je třeba jít postupně, třeba tak, jak to dělají na severu Čech v Liberci, kde minulou sezonu Birner hrál. 

„Takhle jsme tam v létě vždycky začínali trénovat. Dělali jsme cvičení, co dělají malé děti. Člověk dostane cit do rukou a získá sebevědomí na bruslích. Z nejjednodušších věcí jsme se posouvali do složitějších a složitějších,“ vysvětlil třicetiletý hráč Čeljabinsku. 

Kdo nastoupil do pracovního, respektive hokejového procesu lépe – jestli český tým nebo Světovém domácí Kanada – potvrdí noční bitva Světového poháru. Začíná dvě hodiny po půlnoci středoevropského letního času. 

Autor:  František Kuna, Radek Šamša

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace