Aleš Hemský pojistil vítězství Dallasu, Fleischmannova parádička nestačila

V utkání NHL Dallas – Chicago se čeští hokejisté prosadili na obou stranách. Spokojenější může být dallaský Aleš Hemský, který se gólem a nahrávkou podílel na vítězství Stars 5:2. Tomáš Fleischmann měl prsty v obou gólech Blackhawks.

Aleš Hemský

Aleš Hemský | Zdroj: Reuters

Ve druhé třetině zápasu Dallasu s Chicagem si oba pozdější střelci připsali po asistenci. Hemský využil dobré práce Radka Faksy a v útočném pásmu rozjel akci, z níž Antoine Ruoussel před brankou zvýšil vedení Stars na 2:0.

Když ve 34. minutě Tomáš Fleischmann po nepodařené střele nezpanikařil a před prázdnou brankou našel Teravainena, Fin snižoval pouze na 1:4 z pohledu Blackhawks.

Při tříbrankovém manku sáhlo Chicago 5 minut před koncem ke hře bez brankáře, toho si všiml Hemský, při bránění vybojoval puk a přesnou střelou přes obě modré čáry dal pátý gól.

Poslední slovo měl 59 sekund před koncem Fleischmann, když v útočném pásmu stahovačkou zmátl dva zelené obránce a střelou do horního růžku stanovil konečný výsledek 5:2.

Na obou stranách se Češi prosadili také v zápase Calgary s Arizonou. Na začátku druhé třetiny rozjásal fanoušky Flames Michael Frolík, když ve vlastním oslabení sebral puk soupeři a předložil ho před prázdnou branku Mikaelu Backlundovi.

Coyotes však zápas otočili. Jejich vítězný gól zařídil v přesilovce Martin Hanzal, který si všiml najíždějícího spoluhráče Wermetta před prázdnou brankou. Po dalších dvou brankách veze Arizona z Calgary dva body za vítězství 4:1.

Výsledky NHL:
Columbus - Pittsburgh 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Branky: 6. Campbell, 23. Atkinson - 15. Letang, 21. Kunitz, 25. Hagelin. Střely na branku: 27:31. Diváci: 18.205. Hvězdy zápasu: 1. Hagelin (Pittsburgh), 2. Campbell (Columbus), 3. Letang (Pittsburgh).

Tampa Bay - Philadelphia 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Branky: 58. Boyle (Palát) - 9. Gagner, 24. Read, 28. Schenn. Střely na branku: 19:22. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Schenn, 2. Mason 3. Gudas (všichni Philadelphia).

Calgary - Arizona 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
Branky: 21. Backlund (Frolík) - 55. a 59. Richardson, 36. Gordon, 44. Vermette (Hanzal). Střely na branku: 25:26. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Domingue, 2. Doan (oba Arizona), 3. Frolík (Calgary).

Dallas - Chicago 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Branky: 12. Spezza, 22. Roussel (Hemský), 26. Seguin, 31. Jamie Benn, 56. Hemský - 34. Teräväinen (Fleischmann), 60. Fleischmann. Střely na branku: 31:23. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Spezza, 2. Roussel, 3. Russell (všichni Dallas).

St. Louis - Anaheim 5:2 (0:0, 1:1, 4:1)
Branky: 58. a 59. Tarasenko, 37. Stastny, 42. Lehterä, 43. Berglund - 26. Getzlaf, 56. Rakell. Střely na branku: 23:28. Diváci: 19.412. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Allen, 3. Gunnarsson (všichni St. Louis).