Boston si v NHL prohrou ve Washingtonu komplikuje boj o play-off

Hokejisté Bostonu se nedokázali v NHL přiblížit postupu do play-off. Bruins v sestavě s Davidy Krejčím a Pastrňákem prohráli ve Washingtonu 0:3 a dva zápasy před koncem základní části mají na osmém místě Východní konference stejně bodů jako devátá Ottawa. V dalších zápasech Columbus porazil Toronto 5:0 a Anaheim prohrál s Dallasem 0:4.

Hokejisté Bostonu nevstřelili ve středečním utkání NHL ani na třetí pokus v letošní sezoně Washingtonu gól a na ledě soupeře prohráli 0:3 | Zdroj: Reuters

U dvou inkasovaných branek Bostonu figuroval David Krejčí. „Máme teď necelých 24 hodin na to, abychom se připravili na další zápas. Nejdůležitější v sezoně. Na dnešní musíme rychle zapomenout," uvedl český útočník.

Washington, který si naopak výhrou zajistil účast v bojích o Stanleyův pohár, nasměrovali k úspěchu v první třetině svými trefami obránci John Carlson a Matt Niskanen.

V prostředním dějství zvýšil skóre Marcus Johansson. Gólman Braden Holtby zneškodnil všech 27 střel Bostonu a devátou nulou v sezoně vyrovnal klubový rekord Jima Careyho ze sezony 1995/96.

Čisté konto udržel taky Sergej Bobrovskij, který kryl 35 střel Toronta a dovedl Columbus k výhře 5:0. Blue Jackets sice přišli o naději na postup do play-off už dávno, ale sezonu dohrávají ve velkém stylu, když v posledních jedenácti utkáních získali 21 z 22 možných bodů.

O vítězství rozhodl Columbus v rozmezí 14. až 24. minuty, během nichž vstřelili první čtyři góly zápasu.

I ve třetím utkání středečního programu si brankář připsal nulu. Jhonas Enroth pochytal 19 střel Anaheimu a položil základ výhry Dallasu 4:0. Tři branky vsítili Stars ve druhé třetině, v závěru přidal pojistku svým druhým gólem večera Patrick Eaves.

Výsledky NHL
Columbus - Toronto 5:0 (3:0, 2:0, 0:0)
Branky: 14. Anisimov, 16. Jenner, 19. Hartnell, 24. Murray, 37. Morin. Střely na branku: 33:35. Diváci: 15 631. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. Jenner, 3. Murray (všichni Columbus).

Washington - Boston 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky: 5. Carlson, 8. Niskanen, 38. Johansson. Střely na branku: 33:27. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Holtby, 2. Bäckström, 3. Johansson (všichni Washington).

Anaheim - Dallas 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Branky: 32. a 52. Eaves, 23. Fiddler, 29. Jordie Benn. Střely na branku: 19:32. Diváci: 17 252. Hvězdy zápasu: 1. Jamie Benn, 2. Eaves, 3. Enroth (všichni Dallas).

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít