Čeští útočníci byli v NHL vidět, bodovali Pastrňák, Nestrašil i Sekáč

Hokejový útočník David Pastrňák výrazně přispěl k vítězství Bostonu na ledě New Jersey. Na začátku třetí třetiny zvyšoval gólem na 2:0, v prodloužení asistoval u vítězného gólu Spoonera.

David Pastrňák se raduje z gólu v dresu Boston Bruins

David Pastrňák se raduje z gólu v dresu Boston Bruins | Zdroj: Reuters

New Jersey nastoupilo poprvé bez Jaromíra Jágra a dokázalo ve třetí třetině smazat dvougólový náskok Bostonu. Ten hostujícímu týmu zajistil Pastrňák, když za záda brankáře Schneidera dorazil vlastní střelu.

V prodloužení pak propadli v útočném pásmu Eliáš s Havlátem a při přečíslení vstřelil za asistence Pastrňáka vítězný gól Spooner. Boston tak na posledním postupovém místě do play-off odskočil New Jersey na rozdíl devíti bodů.

Dařilo se i Andreji Nestrašilovi v dresu Caroliny, která si překvapivě vyšlápla na Washington. Český útočník se pod vítězství 3:0 podepsal asistencí u vítězného gólu a nahrával i na poslední branku Caroliny při power play soupeře.

První bod si po výměně z Montrealu připsal v dresu Anaheimu Jiří Sekáč. Asistencí se podílel na vítězném gólu Ducks, kteří ve třetí třetině čtyřmi góly otočili nepříznivý vývoj utkání z 0:2 na 4:2.

Výsledky NHL:

New Jersey - Boston 2:3 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 0:1)
Branky: 46. Zajac, 49. Tootoo - 9. Paille, 42. Pastrňák, 63. Spooner (Pastrňák). Střely na branku: 31:34. Diváci: 16.592.

NY Islanders - Calgary 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 12. Strome, 60. Clutterbuck - 60. Jooris. Střely na branku: 39:27. Diváci: 16.170.

Carolina - Washington 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 18. Bellemore (Nestrašil), 31. Skinner, 60. Gerbe (Nestrašil). Střely na branku: 38:28. Diváci: 13.415.

Tampa Bay - Chicago 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky: 38. a 58. Stamkos, 29. Boyle, 48. Callahan. Střely na branku: 29:28. Diváci: 19.204.

Dallas - Colorado 4:5 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 2:3 - 0:0)
Branky: 23. a 44. Eakin, 31. Spezza, 52. Roussel - 30. Barrie, 46. Iginla, 47. Guenin, 54. Landeskog, rozhodující sam. nájezd O'Reilly. Střely na branku: 36:23. Diváci: 15.431.

Anaheim - Los Angeles 4:2 (0:1, 0:1, 4:0)
Branky: 52. a 60. Perry, 45. Kesler, 47. Etem (Sekáč) - 16. Lewis, 31. McNabb. Střely na branku: 32:22. Diváci: 17.413.