Zprávy → Hokej28. ledna  2016 v 15:58  

Co bod, to tisíc dolarů. Voráčkovy góly pomáhají lidem s roztroušenou sklerózou

Jakub Voráček skóroval proti Washingtonu dvakrát a zařídil výhru v prodloužení - Foto:  Reuters

Jakub Voráček skóroval proti Washingtonu dvakrát a zařídil výhru v prodlouženíFoto:  Reuters

Hokejista Jakub Voráček dal poprvé v sezoně NHL dva góly v jednom zápase a pomohl tak nejen Philadelphii k výhře nad Washingtonem. Díky tomu totiž přibyly také další dva tisíce dolarů jeho nadaci, která pomáhá lidem s roztroušenou sklerózou.

„Za každý bod, který udělám, dávám tisíc dolarů na pomoc lidem, kteří to v České republice potřebují,“ řekl Voráček české verzi oficiálních stránek NHL. Nadaci založil před sezonou se svojí sestrou, která trpí roztroušenou sklerózou. 

„Péče o pacienty v České republice není na takové úrovni. Ne všichni pacienti si mohou dovolit nejlepší léčbu, kterou by mohli dostat. Doufejme, že vydražené peníze pomůžou víc lidem,“ doufá Jakub Voráček, který k tomu přispívá na ledě. 

 

Góly a nahrávky z hole Jakuba Voráčka pomáhají nejen Philadelphii Flyers

Vložit na svůj web

Ne že by Philadelphia nějak válela, na play-off ztrácí 5 bodů. Je to i tím, že pořád něco dohání. „Začátek byl šílený, to si nemusíme mazat med kolem huby. Prvních 16 zápasů se nedařilo, to se stává, lidi nejsou roboti. Zůstal jsem u toho, co vždy fungovalo, a věděl jsem, že se to dřív nebo později otočí,“ vzpomíná Voráček. 

Čtěte také: Voráček s Neuvirthem dotáhli v NHL Philadelphii k vítězství na ledě lídra z Washingtonu

Alespoň u Jakuba Voráčka se zdá, že obrat přichází. Z posledních tří zápasů má pět bodů a nadace už má díky kladenskému odchovanci 38 tisíc dolarů, tedy necelý milion korun. A jak Voráček řekl české verzi stránek NHL, mohlo by se to herně, potažmo bodově zlepšovat. 

„Bohužel jsme teď prohráli třikrát za sebou o gól, to nás stálo body. Ale hra se v posledních deseti zápasech zvedla, hrajeme dobrý hokej,“ těší Jakuba Voráčka. 

Autor:  František Kuna, Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace