Zprávy → Hokej24. září  2016 v 19:37  

Crosby o semifinále SP: Zápas s Ruskem si v Kanadě nenechá nikdo ujít

Kanadský hokejista Sidney Crosby - Foto:  Reuters

Kanadský hokejista Sidney CrosbyFoto:  Reuters

Rivalita ze slavného Kanadského poháru je tady znovu, jen se dvěma rozdíly. Hokejisté Kanady nenastoupí proti Sovětskému svazu, ale proti Rusku. Tentokrát se oba týmy neutkají ve finále, ale v semifinále Světového poháru v Torontu. Hraje se hodinu po půlnoci českého času.

„Jsem si jistý, že se bude hrát v opravdu skvělé atmosféře. Rusko sledujeme a je na nich vidět velký progres od toho zápasu v Pittsburghu, kde jsme je v přípravě porazili v prodloužení. Myslím, že se teď v semifinále potkávají dva nejsilnější týmy turnaje. Bude to pro lidi zábava,“ říká kanadský útočník John Tavares, o kterém nejde asi s jistotou říct, že je jedním z největších tahounů týmu. 

V kanadském dresu jsou takoví totiž všichni. A velí tomu kapitán Sidney Crosby. „Je jedno, jaký je den, kolik je hodin. Tohle je zápas, který si v Kanadě nenechá nikdo ujít. A vy na ledě víte, že na vás prostě myslí celá země, všichni vás sledují. My to cítíme a je to opravdu velký, velký závazek,“ těší se Crosby. 

 

„Jsem si jistý, že se bude hrát v opravdu skvělé atmosféře. Rusko sledujeme a je na nich vidět velký progres od toho zápasu v Pittsburghu,“ říká kanadský útočník John Tavares

Vložit na svůj web

Muž, který už je v takzvaném Tripple Gold Clubu, má Stanleyův pohár, vyhrál olympijské hry i mistrovství světa. Světový pohár mu chybí, při tom minulém mu bylo 17 let. A teď je to právě Crosby, který táhne Kanadu. Byl u všeho důležitého v posledních letech. 

„Je pravda, že se kolem mě za tu dobu vystřídalo v národním dresu už několik spoluhráčů. Zatím to ale vždycky vychází tak, že když se sejdeme, tak to prostě funguje. Byla a je v tom týmu vždycky velká víra v úspěch. Zápasy a turnaje jsou jiné, ale tohle zůstává.“ 

Kanada si asi moc dobře pamatuje, jak jí Rusové vzali vytoužené zlato ve finále domácího světového šampionátu v Quebecu v roce 2008. Pravda, těžko srovnávat se semifinále Světového poháru, ale i tak je stále rivalita znát a potvrzují to i mladší hráči. 

„Jsou to vždycky hodně vyhecované zápasy a je v nich znát to, jak dlouho rivalita trvá. Na velkém turnaji jsem za dospělou reprezentaci nikdy proti Kanadě nehrál. Cítím, jak se náš tým zlepšuje a moc se těším. Bez ohledu na výsledek to pro mě bude obrovská zkušenost,“ říká třiadvacetiletý ruský útočník Vladimir Namestnikov. 

Semifinále Světového poháru Kanada Rusko se hraje v jednu hodinu po půlnoci středoevropského letního času. Vítěz si počká na lepšího ze zápasu mezi Výběrem Evropy a Švédskem.  

Autor:  František Kuna

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace