David Krejčí pomohl ukončit sérii porážek Bostonu, skóroval i Erat

Hokejista Bostonu David Krejčí musel vynechat začátek NHL kvůli zranění. Po návratu na led ale byl hodně vidět hned ve svém druhém utkání, ve kterém se stal první hvězdou zápasu. Dařilo se i Čechům v dresu Arizony Coyotes.

David Krejčí (vpravo) otevřel skóre zápasu s Detroitem, jeho Boston vyhrál 3:2 po nájezdech | Zdroj: Reuters

Hned v šesté minutě zápasu na ledě Detroitu dostal David Krejčí přihrávku do jízdy a nedal detroitskému brankáři Howardovi šanci i přesto, že ho výrazně osekával Jakub Kindl.

Utkání nakonec musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich nejprve neuspěl za Detroit český mladík Andrej Nestrašil, kterému se nepovedla klička. A hned na to se ukázal na druhé straně Krejčí, který povedeným blafákem skóroval. Boston pak proměnil na rozdíl od Red Wings i další nájezd a vyhrál 3:2.

Bruins tak ukončili sérii tří porážek v řadě, David Krejčí byl navíc vyhlášen první hvězdou zápasu.

Do statistik se zapsali také Martinové Erat a Hanzal v dresu Arizony Coyotes. Přejmenovaný tým porazil na domácím ledě Edmonton 7:4. Erat s Hanzalem nejdřív ve druhé třetině asistovali při gólu Klinkhammera na 4:2. V 53. minutě pak Erat po Hanzalově přihrávce zvyšoval na 6:3.

Statistika NHL:
Detroit - Boston 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 9. Tatar, 43. Nyquist - 6. a rozhodující sam. nájezd Krejčí, 34. R. Smith. Střely na branku: 20:39. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Krejčí (Boston), 2. Howard, 3. Tatar (oba Detroit).

Chicago - Calgary 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 55. Shaw - 32. Wideman, 65. Backlund. Střely na branku: 50:18. Diváci: 21 112. Hvězdy zápasu: 1. Hiller, 2. Wideman (oba Calgary), 3. Shaw (Chicago).

Arizona - Edmonton 7:4 (2:2, 2:0, 3:2)
Branky: 9., 50. a 60. Boedker, 14. Chipchura, 26. Murphy, 27. Klinkhammer (Erat, Hanzal), 53. Erat (Hanzal) - 2. a 55. Hall, 18. Fayne, 44. Arcobello. Střely na branku: 29:27. Diváci: 11 648. Hvězdy zápasu: 1. Boedker, 2. Erat, 3. Klinkhammer (všichni Arizona).

Mirko Vasić, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít