Do finále extraligy zasáhl i Jan Hlaváč. Byli jsme trpělivější, těší střelce Sparty

Hokejisté pražské Sparty porazili ve třetím finálovém zápase Liberec 4:1 a v sérii vedou 2:1 na zápasy. Poprvé do finálových bojů nastoupil i skoro 40letý Jan Hlaváč a jednou brankou přispěl k výhře Pražanů.

Jan Hlaváč dal 4. gól Sparty

Jan Hlaváč dal 4. gól Sparty | Zdroj: ČTK

Ve svém prvním zápase letošního finále jste dal gól. Kde se zápas lámal?

Myslím, že ve druhé třetině. Začalo to být hodně emotivní, začali se nechávat vylučovat a měli jsme spoustu přesilovek. Když videorozhodčí uznal Hlinkův gól, využili jsme hned další přesilovku na 3:0, pak já na 4:0. Těch pět minut rozhodlo celý zápas.

00:00 / 00:00

Jana Hlaváče se na průběh třetí finálové bitby zeptal reportér ČRo Petr Kadeřábek

Do poloviny vypadalo utkání hodně opatrně z obou stran. Bylo to tím, že předcházející dvě bitvy byly tak vypjaté?

Určitě. Jde o hodně, ve finále soutěže to bylo 1:1 a nikdo nechtěl udělat první chybu a dostat gól. Byli jsme trpělivější a vyplatilo se nám to.

Co říci ke třetí třetině, kde byl Liberec jasně lepší? Ovlivnilo to i čtyřbrankové vedení? Mohli jste si dovolit netlačit se do zakončení.

Jasně. Sice jsme si říkali, že budeme hrát pořád stejně, ale za stavu 4:0 to má člověk trošku v hlavě. Zítra se hraje další těžký zápas. Sice jsme dostali gól, ale myslím si, že jinak jsme si to celkem pohlídali.

Sledovali jsme ONLINE: Sparta porazila Liberec 4:1 a ujala se vedení v sérii

Jak odlišné bude čtvrté finále? Zatím byly bitvy hodně vyhrocené s množstvím osobních soubojů. Ale také padalo celkem dost branek.

Myslím, že moc jiný nebude, ale nebude tolik přesilovek. Asi padne i míň gólů.

Jste nejstarší hráč finále. Jak se regeneruje? Za necelých 24 hodin nastoupíte znovu, navíc jste měl dlouhou pauzu.

Musím se hlavně dobře vyspat. Když se dobře vyspím, tak mám sílu. Budu na tom pracovat, půjdu si hned lehnout a snad usnu.

Petr Kadeřábek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít