Druhý zápas, dva body. Jágr táhl Floridu k výhře nad Tampou Bay

Hokejisté Floridy Panthers vyhráli i druhý zápas po příchodu Jaromíra Jágra. Na vítězství 4:3 nad rivaly z Tampy Bay se legendární český útočník podílel dvěma body a byl vyhlášen hlavní hvězdou zápasu. V historické tabulce střelců navíc vyrovnal pátého Phila Esposita.

Jaromír Jágr byl hned při svém druhém zápase za Floridu vyhlášen hlavní hvězdou zápasu | Zdroj: Reuters

Jágr se poprvé v dresu Panthers prosadil po deseti minutách svého druhého zápasu. Při rychlém protiútoku se k českému útočníkovi odrazil puk do prostoru mezi kruhy, odkud se „osmašedesátka“ nemýlila a „Cats“ vedli.

Druhý bod zaznamenal 43letý útočník ve 26. minutě. Jeho střelu ještě gólman Tampy Bishop vyrazil. Dorážející Barkov ale dorážkou poslal Panthers do vedení 2:1 a odstartoval dominanci domácích, kteří si dokázali vypracovat tříbrankový náskok.

Přestože Lightning v závěrečné části hry dotahovali, udrželi Panthers výsledek 4:3. Jaromír Jágr byl vyhlášen první hvězdou zápasu a v počtu branek vyrovnal na pátém místě historické tabulky střelců Phila Esposita. Svůj 717 gól v NHL vstřelil shodou okolností proti týmu, který Esposito spoluzakládal.

V NHL finišují výměny. Nejvýraznější je zatím přesun Jágra, stěhuje se i Gudas

Divokou přestřelku viděli diváci ve Vancouveru, kde St. Louis Blues vedli v šesté minutě 2:0, ale domácí Canuks dokázali zápas otočit a ve 47. minutě vedli i díky dvěma asistencím Radima Vrbaty 5:2.

Blues se ale nevzdali. Dmitrij Jaškin svým jedenáctým gólem v sezoně snížil na 3:5. třetí tým Západní konference dokázal vyrovnat a poslat zápas do samostatných nájezdů. V těch už ale dominoval domácí Vancouver a rozhodující nájezd v rozstřelu proměnil opět Vrbata.

Po výměně do Anaheimu se daří i Jiřímu Sekáčovi, který za Ducks bodoval podruhé ze tří zápasů a pomohl k vítězství nad Dallasem 3:1. Svůj první bod ve Winnipegu zaznamenal také Jiří Tlustý, který spolu s Michaelem Frolíkem asistoval u výhry Jets nad Los Angeles 5:2.

Pořadí nejlepších střelců historie NHL | Foto: Český rozhlas

Statistika NHL:
Winnipeg - Los Angeles 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Branky: 32. a 40. Ladd (na druhou Frolík), 7. Stafford (Tlustý), 31. Myers, 60. Wheeler - 28. a 55. J. Carter. Střely na branku: 29:20. Diváci: 15.916. Hvězdy utkání: 1. Ladd, 2. Myers (oba Winnipeg), 3. Carter (Los Angeles).

Florida - Tampa Bay 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
Branky: 11. Jágr, 26. Barkov (Jágr), 38. Boyes, 45. Ekblad - 13. Stralman, 49. Stamkos, 58. T. Johnson. Střely na branku: 26:23. Diváci: 10.336. Hvězdy utkání: 1. Jágr, 2. Huberdeau, 3. Montoya (všichni Florida).

Washington - Toronto 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 1. a 26. Ovečkin, 50. Johansson, 56. J. Ward. Střely na branku: 32:32. Diváci: 18.506. Hvězdy utkání: 1. Holtby, 2. Ovečkin, 3. Orpik (všichni Washington).

Dallas - Anaheim 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky: 38. R. Eaves - 18. Perry (Sekáč), 45. Stoner, 55. Getzlaf. Střely na branku: 40:22. Diváci: 17.657. Hvězdy utkání: 1. Gibson, 2. Stoner, 3. Getzlaf (všichni Anaheim).

Pittsburgh - Columbus 5:3 (1:1, 3:0, 1:2)
Branky: 19. a 25. Malkin, 23. Perron, 38. D. Pouliot, 41. Downie - 18. Wisniewski, 46. Johansen, 60. N. Foligno. Střely na branku: 41:25. Diváci: 18.581. Hvězdy utkání: 1. Malkin, 2. D. Pouliot, 3. Winnik (všichni Pittsburgh).

Vancouver - St. Louis 6:5 po sam. nájezdech (2:2, 2:0, 1:3 - 0:0)
Branky: 8. Matthias, 10. Y. Weber (Vrbata), 31. Hansen, 38. H. Sedin, 47. Bonino (Vrbata), rozhodující sam. nájezd Vrbata - 4. Reaves, 6. Pietrangelo, 49. Jaškin, 55. Lindbohm, 56. Backes. Střely na branku: 31:39. Diváci: 18.870. Hvězdy utkání: 1. Y. Weber (Vancouver), 2. Oshie (St. Louis), 3. Higgins (Vancouver).