ELH: Sparta otočila průběh hokejového derby a porazila Slavii

Po pondělním vítězném fotbalovém derby porazila Sparta Slavii také v tom hokejovém. V předehrávce 4. kola Tipsport extraligy zdolala svého pražského rivala zásluhou obratu v závěrečné třetině 5:3.

Slávista Tomáš Svoboda překonává gólmana Sparty Tomáše Pöpperleho

Slávista Tomáš Svoboda překonává gólmana Sparty Tomáše Pöpperleho | Zdroj: ČTK

HC Sparta Praha - HC Slavia Praha 5:3 (1:2, 0:1, 4:0)

Po dvou třetinách ještě domácí prohrávali 1:3 a zdálo se, že jejich poctivě bránící a v útoku dravější soupeř míří za třemi body. Poslední třetina ovšem přinesla dokonalý obrat. Sparta dokázala vystupňovat tempo a uzemnila slávisty čtyřmi góly.

Branky a nahrávky: 3. Philipp (J. Hlinka, Ton), 41. Smoleňák (Hlaváč, O'Brien), 43. Smoleňák (Hlaváč, D. Výborný), 47. Kůrka (Vykoukal, Hromas), 52. Hromas - 10. Sklenář (Doležal, P. Jelínek), 17. T. Svoboda (Roth, Slipčenko), 33. T. Svoboda (Vondrka, Branda). Rozhodčí: Minář, Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Diváci: 9056.

Sparta Praha: Pöpperle - O'Brien, Jan Hanzlík, Vykoukal, Gulaši, Macholda, Philipp, Salcido - Kůrka, Broš, Ručinský - Hlaváč, D. Výborný, Smoleňák - Ton, J. Hlinka, Treille - Bartánus, Koreis, Hromas. Trenéři: Holaň a Volek.
Slavia Praha: Slipčenko - Kadlec, Špelda, Roth, Žižka, Kuboš, Vašíček, Kolařík - Micka, Štefanka, Krenželok - T. Svoboda, Branda, Vondrka - Jaškin, V. Růžička ml., Tomica - P. Jelínek, Sklenář, Doležal. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít