ELH: Vítkovice zůstavají v čele o bod před Třincem

Hokejisté Vítkovic vyhráli ve 37. kole Tipsport extraligy na ledě Mladé Boleslavi jasně 7:2 a zůstávají v tabulce na prvním místě. Jediný bod ztrácí na lídra Třinec, který porazil Slavii 5:3.

Tipsport hokejová extraliga

Tipsport hokejová extraliga | Foto: Hokej.cz

HC Oceláři Třinec - HC Slavia Praha 5:3 (2:2, 2:0, 1:1)

Slávisté sice dali vedoucí gól zápasu, po většinu času ale byli horším týmem. Třinec rozhodl o svém vítězství především ve druhé třetině, kdy si Oceláři vypracovali zásluhou branek Růžičky a Bonka rozhodující náskok 4:2, který už si v závěrečné části pohlídali.

Branky a nahrávky: 10. D. Květoň (Polanský, M. Růžička), 13. Adamský (Hrňa, Peterek), 21. M. Růžička (Polanský, D. Květoň), 28. Bonk (Hudec), 53. Zagrapan (Bonk, McGregor) - 5. Žižka (Vondrka), 20. Pospíšil (Žižka, Kadlec), 49. Tomica. Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 1:4, navíc Vašíček (Slavia) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 3279.

HC Vagnerplast Kladno - HC Eaton Pardubice 4:3 po sam. náj. (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)

Pardubičtí mířili za vítězstvím, třikrát v Kladně vedli, ale ani to domácí nezlomilo. Středočeské mužstvo srovnalo při vlastním oslabení čtyři minuty před koncem třetí třetiny a pak předvedlo díky Treillemu a Bělohlavovi stoprocentní nájezdy.

Branky a nahrávky: 11. D. Růžička (Bělohlav), 31. Kuchler (L. Procházka), 56. Kotrla (Patera), rozhodující nájezd S. Treille - 4. Kolář I (Špirko), 22. Koukal (Bartek, Somík), 31. Pineault (Kočí). Rozhodčí: Turčan, Homola - Bryška, Novák. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 1784.

HC Benzina Litvínov - HC Mountfield České Budějovice 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)

Domácí vedli ve 24. minutě 3:0 a dirigovali vývoj zápasu. Jenomže v závěru druhé třetiny nechali soupeře dvakrát skórovat a tím nechtěně nastartovali budějovický tým k lepšímu výkonu. Ve 42. minutě už bylo vyrovnáno, ale v hektickém závěru zápasu měli nakonec Severočeši navrch.

Branky a nahrávky: 5. Černý (Kubát), 14. Švarný (Lukeš, V. Hübl), 24. V. Hübl (Lukeš, Jánský), 53. Černošek (Kracík, Jenáček) - 38. Kuchejda (R. Pšurný, Mertl), 40. Kuchejda, 42. Gulaš (L. Květoň). Rozhodčí: Minář, Hrubý - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 3:6. Využití: 3:1. Diváci: 3245.

PSG Zlín - HC Energie Karlovy Vary 5:4 po sam. náj. (0:2, 3:1, 1:1 - 0:0)

Západočeši začali ve velkém stylu. Nejprve zužitkoval dvojnásobnou přesilovku Skuhravý, hned poté se prosadil Kokko. Berani odpověděli v prostřední části přesilovkovým gólem Hamrlíka a trefou Rachůnka. Vedení vrátil Energii Kumstát, jenže Leška opětovně srovnal. V závěrečné části se oba týmy radovaly vždy po jednom případě a tak o druhém bonusovém bodu pro Zlín rozhodly až samostatné nájezdy.

Branky a nahrávky: 25. Hamrlík (Köhler, Linhart), 28. Rachůnek (Leška), 39. Leška (Köhler, Linhart), 48. Balaštík (Linhart), rozhodující nájezd Leška - 5. Skuhravý (Dobroň, Sailer), 6. Kokko (Skladaný, Melenovský), 39. Kumstát (Zaťovič, T. Klíma), 52. Dobroň (Melenovský, Pech). Rozhodčí: Mikula, Polák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:3. Diváci: 3934.

HC Kometa Brno - HC Plzeň 1929 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

Kometa se dostala v utkání rychle do vedení, další šance ovšem v úvodní části hry nevyužila. Druhá třetina nabídla po jedné brance na obou stranách, v té závěrečné potom Západočeši skóre otočili. Největší zásluhu na jejich vítězství mají střelec dvou branek Radek Duda a především Martin Straka. Ten na obě Dudovy trefy přihrál, rozhodující gól potom vstřelil sám.

Branky a nahrávky: 1. R. Hruška (Jakub Svoboda), 25. Kvapil (R. Hruška) - 20. Duda (Straka, Vlasák), 45. Duda (Straka, Stránský), 48. Straka (Modrý). Rozhodčí: Hodek, Trombík - Bejček, Charvát. Vyloučení: 5:6, bez využití, v oslabení: 0:1. Diváci: 6823.

BK Mladá Boleslav - HC Vítkovice Steel 2:7 (1:1, 0:2, 1:4)

V utkání proti vedoucímu týmu tabulky domácí tahali za kratší konec. Dokázali sice vyrovnat na 1:1 a v závěrečné části snížit na 2:3, více jim toho ale s chutí a v pohodě hrající Vítkovice nedovolily. Hosté totiž po druhé inkasované brance znovu přidali na důrazu a závěr zápasu připomínal v jejich podání exhibici.

Branky a nahrávky: 15. Mikuš (Tvrdík, Divíšek), 45. Divíšek (Bahenský, Mikuš) - 4. Šedivý (Barinka), 30. Szturc (Huna, Burger), 32. Rehák (Szturc), 50. Huna (Burger), 51. Káňa (Strapáč), 56. Tomas (J. Sýkora), 57. Káňa (Šedivý, Trnka). Rozhodčí: Blecha, Hradil - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 7:4. Využití: 2:3. Diváci: 2050.

Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

V Liberci byl k vidění důrazný a vyrovnaný hokej, ve kterém hrály důležitou roli přesilovky. Tu první využil hostující Hromas, na jeho trefu ale ihned odpověděl domácí Dušek a další výhodu jednoho muže navíc potom zužitkoval liberecký Podkonický. Když se ve 48. minutě trefil Víšek, nepomohl hostům ani Smoleňákův gól v přesilovce pět na tři.

Branky a nahrávky: 13. Dušek (Nedvěd, Hunkes), 17. Podkonický (Nedvěd, Bartovič), 48. Víšek (Podkonický) - 12. Hromas (Husák), 53. Smoleňák (Vykoukal). Rozhodčí: Souček, Šír - Barvíř, Kis. Vyloučení: 5:5, navíc Výtisk (Liberec) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 4903.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít