Eliáš pokořil v NHL metu 400 gólů, k výhře Devils přispěl i Jágr

Útočník Patrik Eliáš se stal 91. hokejistou, který v zámořské NHL pokořil metu 400 gólů. Svou sedmou brankou v sezoně přispěl New Jersey k vítězství v pátečním utkání 4:1 nad Torontem a byl vyhlášen první hvězdou večera. Poslední trefu Devils zařídil Jaromír Jágr.

Patrik Eliáš vstřelil svůj 400. gól v NHL v utkání s Torontem

Patrik Eliáš vstřelil svůj 400. gól v NHL v utkání s Torontem | Zdroj: Reuters

Eliáš se prosadil necelou minutu a půl po zahájení druhé třetiny, kdy zvyšoval na 2:0 pro New Jersey.

Osmatřicetiletý centr si z druhé vlny najel do útočného pásma a po přihrávce od Travise Zajace překonal gólmana Toronta Jamese Reimera střelou zápěstím.

„Jsem na to pyšný, to je bez debat,“ řekl Eliáš. „Jsem také hrdý, že se mi to povedlo v jednom jediném klubu. Měl jsem štěstí na spoustu kvalitních spoluhráčů, kteří mi k téhle porci gólů pomohli,“ dodal třebíčský rodák, jenž obléká dres Devils už devatenáctou sezonu.

Hosté z Toronta sice osm minut před koncem snížili na 1:3, ale poslední slovo měli hráči Devils. Jágr tři minuty před koncem využil nepřesné rozehrávky soupeře a střelou do prázdné branky při power-play Toronota zpečetil třetí výhru New Jersey v řadě.

Dvaačtyřicetiletý útočník zaznamenal jedenáctou trefu v sezoně a celkově si polepšil už na 716 zásahů v zámořské soutěži. Zbývá mu tak jediný gól, aby dohnal Phila Esposita na pátém místě v historické tabulce střelců NHL.

Voráčka sesadil Kane

Jakuba Voráčka z Philadelphie vystřídal na čele kanadského bodování zámořské soutěže Patrick Kane, který se gólem a přihrávkou dotáhl Chicago k výhře 2:1 v prodloužení na ledě Winnipegu. Kane má stejně jako kladenský odchovanec 58 bodů, ale na první místo se dostal díky většímu počtu nastřílených branek.

NHL:

New Jersey - Toronto 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky: 10. T. Ruutu, 22. Eliáš, 34. Bernier, 58. Jágr - 52. Bozak. Střely na branku: 17:34. Diváci: 15.594. Hvězdy utkání: 1. Eliáš, 2. Schneider, 3. Gomez (všichni New Jersey).

Washington - Anaheim 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 25. Chimera, 31. Carlson, rozh. nájezd Bäckström - 19. Kesler, 54. Perry. Střely na branku: 34:25. Diváci: 18.506. Hvězdy utkání: 1. Grubauer, 2. Kuzněcov, 3. Chimera (všichni Washington).

Calgary - Pittsburgh 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky: 32. a 46. Crosby, 6. Perron, 19. Sutter. Střely na branku: 21:30. Diváci: 19.289. Hvězdy utkání: 1. Crosby, 2. Kunitz, 3. Fleury (všichni Pittsburgh).

Winnipeg - Chicago 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 5. Scheifele - 23. P. Kane, 64. Saad (Rozsíval). Střely na branku: 21:22. Diváci: 15.016. Hvězdy utkání: 1. P. Kane (Chicago), 2. Byfuglien, 3. Scheifele (oba Winnipeg).

Columbus - St. Louis 7:1 (2:0, 3:1, 2:0)
Branky: 11. a 37. Foligno, 19. Atkinson, 26. Johansen, 29. Tropp, 46. Calvert, 56. Hartnell - 32. Stastny. Střely na branku: 33:33. Diváci: 16.321. Hvězdy utkání: 1. Foligno, 2. Johansen, 3. McElhinney (všichni Columbus).

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít