Faksova přihrávka pomohla Dallasu k bodům, asistoval i Frolík

Útočník Radek Faksa si v pondělním utkání NHL připsal jednu asistenci při výhře hokejistů Dallasu 3:2 v prodloužení nad Minnesotou. Další český forvard Michael Frolík přihrál na gól Calgary, které ale prohrálo na ledě Buffala 2:4.

Radek Faksa

Radek Faksa | Zdroj: Reuters

Faksa zaznamenal pátou přihrávku v sezoně, když se podílel na druhém gólu Stars. Dvaadvacetiletý rodák z Opavy v úvodu třetí třetiny vyhrál buly v útočném pásmu, obránce Julius Honka si podél mantinelu sjel do rohu kluziště a přihrávkou před branku našel Bretta Ritchieho, který dostal domácí do vedení 2:1.

Hosté stejně jako v prostředním dějství vyrovnali, o vítězství Dallasu pak ale rozhodl v druhé minutě prodloužení Jamie Benn.

San Jose zařadilo českého útočníka Hertla na seznam zraněných hráčů

Frolík měl prsty v úvodním gólu zápasu. V šesté minutě vyrazil se spoluhráči do rychlého protiútoku tři na jednoho a žabičkou vybídl ke skórování Mikaela Backlunda.

Hubený náskok 1:0 drželi hosté až do poloviny zápasu, pak ovšem Sabres během 101 sekund otočili skóre třemi góly v přesilových hrách.
Smolné utkání odehrál obránce Michal Kempný, jenž byl při prohře Chicaga 0:5 v Edmontonu na ledě u tří inkasovaných gólů. Dvěma trefami a jednou asistencí přispěl k triumfu Oilers německý útočník Leon Draisaitl.

Výsledky NHL
Pittsburgh - NY Rangers 2:5 (2:0, 0:3, 0:2)
Branky: 2. a 14. Guentzel - 25. Nash, 35. Grabner, 40. Miller, 53. Hayes, 59. Stepan. Střely na branku: 31:36. Diváci: 18.632. Hvězdy zápasu: 1. McDonagh (Rangers), 2. Guentzel (Pittsburgh), 3. Hayes (Rangers).

Buffalo - Calgary 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)
Branky: 32. Okposo, 33. Larsson, 34. Moulson, 43. M. Foligno - 6. Backlund (Frolík), 41. Tkachuk. Střely na branku: 32:31. Diváci: 17.526. Hvězdy zápasu: 1. Okposo, 2. Reinhart, 3. Fedun (všichni Buffalo).

Columbus - Colorado 2:3 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 10. a 60. Atkinson - 24. Barrie, 30. E. Johnson, 62. Duchene. Střely na branku: 42:27. Diváci: 10.063. Hvězdy zápasu: 1. Atkinson (Columbus), 2. Varlamov, 3. Duchene (oba Colorado).

Dallas - Minnesota 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 28. Oleksiak, 42. Ritchie (Faksa), 62. Jamie Benn - 38. Niederreiter, 45. Haula. Střely na branku: 32:29. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Oleksiak (Dallas), 2. Niederreiter (Minnesota), 3. Honka (Dallas).

Edmonton - Chicago 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Branky: 20. a 59. Draisaitl, 3. Klefbom, 40. Sekera, 48. Slepyšev. Střely na branku: 27:31. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Klefbom, 2. Talbot, 3. McDavid (všichni Edmonton).

Nashville - Tampa Bay 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Branky: 30. a 33. Subban, 5. Arvidsson - 60. T. Johnson. Střely na branku: 30:25. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Subban, 2. Rinne, 3. Arvidsson (všichni Nashville).

San Jose - New Jersey 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 2. Tierney, 7. Marleau, 31. Couture, 48. Burns. Střely na branku: 41:26. Diváci: 17.286. Hvězdy zápasu: 1. Jones, 2. J. Thornton, 3. Tierney (všichni San Jose).