Frolíkův gól Winnipegu nepomohl, Pavelec dostal gól z poloviny hřiště

V programu NHL se do statistik nejvýrazněji zapsali hráči Winnipegu při prohře 4:5 v St. Louis. Michael Frolík sice poslal Jets do vedení, pak ale jeho tým musel stahovat tříbrankový náskok. Zápas rozhodl kuriózní gól do branky střídajícího Ondřeje Pavelce.

Michalel Frolík skóroval v zápase proti St. Louis potřetí v řadě

Michalel Frolík skóroval v zápase proti St. Louis potřetí v řadě | Zdroj: Reuters

Winnipeg bojuje na hraně postupu do play-off a na ledě St. Louis Blues začal dobře, když se v deváté minutě k puku v útočném pásmu probojoval Michael Frolík a svým šestnáctým gólem v sezoně dostal Jets do vedení.

Domácím se ale povedl vstup do druhé třetiny, na rozdíl od brankáře Winnipegu Hutchinsona, který ze sedmi střel pustil čtyři a po 31 minutách ho střídal Ondřej Pavelec. S ním v brance začali hosté dotahovat a 5 minut před koncem bylo vyrovnáno na 4:4.

Dobrý dojem ze zápasu si ale český brankář pokazil 63 sekund před koncem. Na nahození Barreta Jackmana ze středního pásma téměř nezareagoval a 34letý obránce Blues rozhodl o výhře Blues 5:4.

Důležitou výhru vybojoval Boston, který v Ottawě vyhrál 3:1 i díky jedné asistenci Davida Pastrňáka. Asistence Patrika Eliáše naopak prohru New Jersey Devils 2:6 na ledě Minnesoty neodvrátila, stejně jako přihrávka Jakuba Voráčka při porážce Philadelphie s Dallasem.

Statistika NHL:
NY Islanders - NY Rangers 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 10. A. Lee - 32. H. Hayes, 43. Rick Nash. Střely na branku: 30:22. Diváci: 16.170. Hvězdy utkání: 1. Rick Nash, 2. C. Talbot (oba Rangers), 3. A. Lee (Islanders).

Philadelphia - Dallas 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky: 2. L. Schenn (Voráček) - 12. B. Ritchie, 54. Fiddler. Střely na branku: 26:39. Diváci: 18.723. Hvězdy utkání: 1. Lehtonen (Dallas), 2. Mason (Philadelphia), 3. Fiddler (Dallas).

Carolina - Columbus 3:4 po sam. nájezdech (3:1, 0:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 1. Faulk, 13. V. Rask, 20. E. Staal - 23. a 47. Hartnell, 19. R. Bourque, rozhodující sam. nájezd Johansen. Střely na branku: 32:32. Diváci: 10.418. Hvězdy utkání: 1. Faulk (Carolina), 2. Hartnell (Columbus), 3. V. Rask (Carolina).

Colorado - Los Angeles 2:5 (1:3, 0:1, 1:1)
Branky: 13. Barrie, 49. Tanguay - 8. Gáborík, 12. J. Carter, 15. McNabb, 36. Clifford, 50. Muzzin. Střely na branku: 23:30. Diváci: 15.724. Hvězdy utkání: 1. McNabb, 2. Clifford (oba Los Angeles), 3. Barrie (Colorado).

Ottawa - Boston 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)
Branky: 49. Puempel - 22. a 37. Spooner (na druhou Pastrňák), 36. L. Eriksson. Střely na branku: 40:22. Diváci: 18.961. Hvězdy utkání: 1. Spooner, 2. T. Rask (oba Boston), 3. Puempel (Ottawa).

St. Louis - Winnipeg 5:4 (1:1, 3:0, 1:3)
Branky: 15. J. Schwartz, 21. Tarasenko, 31. Ott, 32. Lehterä, 59. B. Jackman - 9. Frolík, 42. Ladd, 42. Stempniak, 55. Wheeler. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 28 minut, z 20 střel inkasoval jeden gól a úspěšnost zásahů měl 95 procent. Střely na branku: 27:16. Diváci: 19.297. Hvězdy utkání: 1. J. Schwartz, 2. Ott (oba St. Louis), 3. Ladd (Winnipeg).

Minnesota - New Jersey 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)
Branky: 34. a 49. Vanek, 19. Bergenheim, 21. Stewart, 25. Spurgeon, 42. Pominville - 31. Zubrus (Eliáš), 49. Gomez. Střely na branku: 38:32. Diváci: 19.034. Hvězdy utkání: 1. Spurgeon, 2. Stewart, 3. Bergenheim (všichni Minnesota).

Mnontreal - Tampa Bay 0:1 v prodl.
Branka: 62. T. Johnson. Střely na branku: 19:36. Diváci: 21.286. Hvězdy utkání: 1. Price (Montreal), 2. Bishop, 3. T. Johnson (oba Tampa Bay).