Hanzalův vlastní gól dokonal obrat Colorada, smolný zápas zažil i Židlický

Tři góly dali čeští hokejisté v úterních zápasech NHL, dva z toho byly ale vlastní. Nešťastný zásah útočníka Arizony Martina Hanzala v prodloužení dokonal obrat Colorada. Vlastní gól si dal i Marek Židlický při porážce New Jersey 0:2 na ledě ve Vancouveru. Správnou branku z Čechů trefil jen Jiří Hudler, porážce Calgary v Anaheimu 2:3 ale nezabránil.

Martin Hanzal (11) z Arizony vlastním gólem rozhodl o výhře Colorada v prodloužení | Zdroj: ČTK

Arizona vstoupila do utkání s Coloradem skvěle a už po jedenácti odehraných minutách vedla 3:0. Ve 4. minutě Vermette, poté se v rozmezí 33 sekund trefili Stone a Rider. Hosté vystřídali gólmana, když Berru mezi třemi tyčemi nahradil Pickard a nadechli se k velkému obratu.

Nejprve ve 25. minutě snížil Landeskog, stejný hráč přidal v úvodu třetí třetiny kontaktní gól a o tři minuty později už bylo zásluhou Duchena vyrovnáno. Rozhodující moment přišel v prodloužení, kdy si Hanzal smolně srazil do vlastní branky přihrávku Briera. Avalanche tak vyhráli 4:3 v prodloužení.

Svého gólmana nechtěně překonal také Marek Židlický. Obránce New Jersey byl na ledě Vancouveru už u prvního inkasovaného gólu, když ve 22. minutě neuhlídal u tyče skórujícího Burrowse.

Pět minut před závěrečnou sirénou pak unikl za obranu Devils Matthias, a přestože brankáře Schneidera nepřekonal, dojíždějící Židlický puk nohou usměrnil za jeho záda.

Do správné branky se trefil jen Jiří Hudler, který svou osmou trefou v probíhající sezoně jen zmírnil porážku Calgary na půdě Anaheimu. Český centr 26 vteřin před koncem třetí třetiny snížil na konečných 2:3.

Výsledky NHL:

Columbus - Winnipeg 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Branky: 4. Leopold, 50. Johansen - 37. a 60. E. Kane, 1. Little, 37. Ladd. Střely na branku: 34:32. Diváci: 13.745. Hvězdy zápasu: 1. Little, 2. Hutchinson (oba Winnipeg), 3. Leopold (Columbus).

St. Louis - Ottawa 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 15. I. Cole, 33. Steen - 48. Condra, 60. Chiasson, rozhodující sam. nájezd Ryan. Střely na branku: 29:33. Diváci: 16.680. Hvězdy zápasu: 1. Karlsson (Ottawa), 2. I. Cole (St. Louis), 3. Chiasson (Ottawa).

Nashville - Los Angeles 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 7. C. Smith, 38. Ellis, 39. Nystrom, rozhodující sam. nájezd Neal - 12. McBain, 22. Gáborík, 41. Doughty. Střely na branku: 33:21. Diváci: 17.181. Hvězdy zápasu: 1. Smith, 2. Wilson (oba Nashville), 3. Gáborík (Los Angeles).

Arizona - Colorado 3:4 v prodl. (3:0, 0:1, 0:2 - 0:1)
Branky: 4. Vermette, 11. Stone, 11. Rieder - 26. a 42. Landeskog, 45. Duchene, 64. Briere. Střely na branku: 33:35. Diváci: 12.163. Hvězdy zápasu: 1. Briere, 2. Landeskog (oba Colorado), 3. Stone (Arizona).

Dallas - Edmonton 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Branky: 26. a 38. Seguin, 13. Klingberg - 20. Gordon, 46. Hall. Střely na branku: 34:37. Diváci: 16.322. Hvězdy zápasu: 1. Seguin, 2. Klingberg, 3. Lehtonen (všichni Dallas).

Anaheim - Calgary 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Branky: 5. Beleskey, 26. Perry, 40. Palmieri - 52. Brodie, 60. Hudler. Střely na branku: 29:34. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. Andersen, 2. Beleskey, 3. Palmieri (všichni Anaheim).

Vancouver - New Jersey 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 22. Burrows, 55. Matthias. Střely na branku: 36:20. Diváci: 18.606. Hvězdy zápasu: 1. Miller (Vancouver), 2. Schneider (New Jersey), 3. Burrows (Vancouver).

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít