Zprávy → Hokej2. listopadu  2016 v 18:20  

Hanzla čeká první start v hokejové reprezentaci. Nevím, do čeho jdu, říká

Robin Hanzl poprvé nastoupí za reprezentaci - Foto:  ČTK

Robin Hanzl poprvé nastoupí za reprezentaciFoto:  ČTK

Až ve 27 letech se dočkal premiérové pozvánky do národního týmu hokejista Robin Hanzl. Litvínovská opora si zahraje za reprezentaci na turnaji Karjala Cup.

„Hrozně se těším. Ale jdu do neznámého, tak jsem zvědavý, jaký je rozdíl mezi Litvínovem a extratřídou,“ říká Robin Hanzl., který v nejvyšší soutěži nastřílel už 68 gólů a na 116 jich nahrál. 

Připravený musí být na vyšší tempo. „Bude to víc silové a rychlejší, ale nemůžu porovnávat. Naposledy jsem byl na dvacítkách a do chlapů je to ohromný skok. Nevím, do čeho jdu,“ dodal. 

 

S Robinem Hanzlem mluvil před prvním reprezentačním startem reportér ČRo David Kalvas

Vložit na svůj web

O jeho šikovnosti moc dobře ví extraligoví protivníci, teď bude chtít ukázat rychlé ruce i na mezinárodní scéně a udržet se v týmu i pro další turnaje. 

„Dostal jsem šanci a záleží na mě, jak ji popadnu a jak se tam ukážu. Nevím, kolik budu hrát, to asi taky záleží na mně, ale budu ze sebe chtít vydat to nejlepší,“ slíbil odchovanec ústeckého hokeje. 

Hanzlova nominace se čekala už dřív. Nejvíc při zlaté litvínovské jízdě, kdy před dvěma lety válel po boku Ručinského a Petružálka. „Když byla mistrovská sezona, čekal jsem, že by mohla přijít. Teď jsem ji neočekával a jsem rád, že si vzpomněli.“ 

Lví podíl na reprezentační pozvánce má výborná forma Litvínova. Ten vyhrál dvanáct z posledních čtrnácti extraligových zápasů. 

Čtěte také: V Plzni spolu vyrůstali. Teď se Kubalík s Jeřábkem doma společně představí i v národním dresu

„Šlape nám to. Vrátili jsme se k systému, který nám funguje, a máme sílu. Mančaft je dobře rozložený, každá lajna může dát gól a kluci, kteří přijdou nahradit zraněné, výborně zapadnout a dokáží se prosadit. To je super,“ je nadšený klíčový útočník chemiků. 

Litvínov je v tabulce třetí a nerad by špičku tabulky brzy opouštěl. „Nikdo na tabulku nekouká. Je teprve čtvrtina soutěže, tak to nemá význam. Ale samozřejmě bychom tam rádi vydrželi co nejdýl,“ přeje si Robin Hanzl. V kabině národního mužstva mu dělá společnost také parťák z Litvínova - dodatečně byl povolán obránce Tomáš Pavelka.  

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace