Hemský rozhodl o výhře Dallasu. Trefili se i Voráček, Pastrňák a Fleischmann

Český útočník Dallasu Aleš Hemský rozhodl v prodloužení zápasu NHL proti NY Rangers o vítězství svého týmu. Po delší době se prosadil i Jakub Voráček, který drží krok s čelem bodování soutěže. Góly Davida Pastrňáka a Tomáše Fleischmanna k výhrám nestačily.

Aleš Hemský se raduje z devátého gólu v sezoně. Rozhodl o výhře Dallasu

Aleš Hemský se raduje z devátého gólu v sezoně. Rozhodl o výhře Dallasu | Zdroj: Reuters

Aleš Hemský si už ve druhé třetině zápasu připsal asistenci u branky Erika Colea, Rangers ale 80 sekund před koncem vyrovnali a zápas šel do prodloužení.

Z nastavených pěti minut uplynula jediná, když si český útočník nabruslil od levého mantinelu do středu hřiště a přesnou střelou rozhodl o druhém bodu pro Stars. Za svůj devátý gól v sezoně byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Po devíti startech bez vstřeleného gólu se mezi střelce zapsal i Jakub Voráček, který trefou do prázdné branky Washingtonu Capitals pojistil vítězství Philadelphie 3:1. Rodák z Kladna má v kanadském bodování NHL stejně bodů jako Tyler Seguin a Patrick Kane, ti ale mají na kontě víc gólů.

Osmnáctiletý David Pastrňák dotlačil za brankáře Motrealu Price jediný gól Bostonu. Dorážku českého mladíka musel potvrzovat videorozhodčí, ale Bruins nakonec nepomohl a prohráli 1:3.

Skóre zápasu Floridy s Nashvillem otevřel Tomáš Fleischmann, který vystihl rozehrávku hostů a prostřelil gólmana Huttona. Z výhry 3:2 po samostatných nájezdech se ale radují Predators.

Výsledky NHL:
St. Louis - Chicago 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Branky: 27. Tarasenko, 33. Backes - 52. a 60. Hossa, 5. Krüger, 32. Bickell. Střely na branku: 27:28. Diváci: 19 657. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko (St. Louis), 2. Hossa (Chicago), 3. Schwarzt (St. Louis).

Florida - Nashville 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 29. Fleischmann, 35. Ekblad - 56. a rozhodující sam. nájezd Forsberg, 45. Jones. Střely na branku: 36:25. Diváci: 10 844. Hvězdy zápasu: 1. Forsberg (Nashville), 2. Ekblad (Florida), 3. Hutton (Nashville).

Washington - Philadelphia 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 34. Ovečkin - 21. Streit, 44. Simmonds, 60. Voráček. Střely na branku: 14:25. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Simmonds (Philadelphia), 2. Ovečkin, 3. Niskanen (oba Washington).

Buffalo - NY Islanders 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
Branky: 33. Foligno, 35. Stafford - 17. McDonald, 31. Lee, 32. Grabovskij. Střely na branku: 10:31. Diváci: 18 900. Hvězdy zápasu: 1. Foligno (Buffalo), 2. Hamonic, 3. Grabovskij (NY Islanders).

Tampa Bay - Anaheim 5:3 (3:0, 1:1, 1:2)
Branky: 3. a 35. Boyle (na druhou Palát), 14. Filppula, 19. Kučerov, 47. Callahan - 25. Getzlaf, 55. Vatanen, 58. Brewer. Střely na branku: 23:28. Diváci: 19 204. Hvězdy zápasu: 1. Boyle, 2. Filppula, 3. Callahan (všichni Tampa Bay).

NY Rangers - Dallas 2:3 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 36. Hagelin, 59. Kreider - 23. Spezza, 39. Cole (Hemský), 62. Hemský. Střely na branku: 36:25. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Spezza, 2. Hemský, 3. Lehtonen (všichni Dallas).

Winnipeg - Colorado 5:3 (0:1, 4:0, 1:2)
Branky: 23. Perreault, 26. Byfuglien, 34. Chiarot, 36. Little, 52. Trouba - 11. Barrie, 48. Duchene, 58. Tanguay. Střely na branku: 29:28. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval tři branky z 28 střel, úspěšnost zásahů měl 89,29 procenta. Diváci: 15.016. Hvězdy zápasu: 1. Perreault, 2. Byfuglien, 3. Scheifele (všichni Winnipeg).

Boston - Montreal 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky: 56. Pastrňák - 21. Weise, 41. Pacioretty, 60. Markov. Střely na branku: 35:34. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Price, 2. Pacioretty, 3. Subban (všichni Montreal).