Hertl si připsal přihrávku v play-off NHL u jediné branky San José, Žraloci ale v Nashvillu prohráli

Hokejový útočník Tomáš Hertl asistoval u jediné branky San José, které prohrálo v Nashvillu 1:4 a v sérii druhého kola play-off NHL vede už jen 2:1 na zápasy. Tampa Bay si vynutila na ledě New Yorku Islanders gólem z poslední minuty základní hrací doby prodloužení, ve kterém o její výhře 5:4 rozhodl Brian Boyle. Lightning otočili stav série na 2:1 stejně jako St. Louis, které přestřílelo Dallas 6:1.

Útočník San Jose Tomáš Hertl se snaží překonat brankáře Nashvillu v play-off NHL | Zdroj: Reuters

San José v letošním play off poprvé venku prohrálo, přestože vstřelilo první gól. Patrick Marleau si Hertlovu přihrávku trochu ukopl, ale využil laxností obou beků Nashvillu, puk dojel a brankáře Pekku Rinneho ošálil hezkým blafákem.

Domácí ale ve druhé i třetině třetině dali po dvou gólech. Obrat odstartoval James Neal, na něhož navázali Shea Weber, Colin Wilson a Filip Forsberg.

Boyle rozsekl v New Yorku vyrovnaný duel v čase 62:48 šťastnou trefou. K útočníkovi Tampy Bay se odrazila od zadního hrazení nepřesná střela Victora Hedmana a ve skórování do poloprázdné branky mu už nezabránil ani český bek Marek Židlický, který mu byl v tu chvíli na ledě nejblíže.

Kouč Islanders se po utkání zlobil na rozhodčí, že pár sekund předtím neodpískali střelci vítězné branky faul (úder do oblasti hlavy a krku) na Thomase Dickeyho, který zůstal ležet a nemohl pokračovat ve hře.

V překvapivě jednoznačnou záležitost se proměnilo utkání v St. Louis, které sice jako první inkasovalo, ale ve 24. minutě už vedlo 4:1 a zápas bez problémů dovedlo do vítězného konce. Na kanonádě se podílel dvěma góly David Backes a Alexander Steen, zatímco Vladimír Tarasenko zaznamenal branku a dvě asistence.

2. kolo play off NHL:

Východní konference - 3. zápas:
NY Islanders - Tampa Bay 4:5 v prodl. (1:1, 1:1, 2:2 - 0:1)
Branky: 8. a 43. Bailey, 35. Leddy, 52. Clutterbuck - 20. Callahan, 29. Hedman, 44. Naměstnikov, 60. Kučerov, 63. Boyle. Střely na branku: 39:41. Diváci: 15 795. Hvězdy zápasu: 1. Boyle, 2. Hedman (oba Tampa Bay), 3. Bailey (NY Islanders). Stav série: 1:2.

Západní konference - 3. zápasy:
Nashville - San José 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky: 26. Neal, 35. Weber, 47. Wilson, 56. Forsberg - 14. Marleau (Hertl). Střely na branku: 25:27. Diváci: 17 163. Hvězdy zápasu: 1. Rinne, 2. Weber, 3. Neal (všichni Nashville). Stav série: 1:2.

St. Louis - Dallas 6:1 (2:1, 3:0, 1:0)
Branky: 6. a 39. Steen, 17. a 59. Backes, 23. Brouwer, 24. Tarasenko - 5. Sceviour. Střely na branku: 39:26. Diváci: 19 323. Hvězdy zápasu: 1. Steen, 2. Tarasenko, 3. Backes (všichni St. Louis). Stav série: 2:1.