Hertl skóroval za San José, Florida prohrála počtvrté v řadě

Hokejisté Floridy podlehli v pondělním utkání NHL Edmontonu 2:4 a připsali si čtvrtou porážku v řadě. Jaromír Jágr potřetí za sebou nebodoval, což je jeho nejdelší půst od začátku prosince, kdy vyšel naprázdno ve čtyřech zápasech. Jediným Čechem, který výrazněji promluvil v nočních zápasech do statistik, byl útočník San José Tomáš Hertl.

Tomáš Hertl skóroval a i díky němu San Jose vybojovalo bod s Ottawou po prohře 3:4 po samostatných nájzdech | Zdroj: Reuters

Tomáš Hertl se prosadil v 25. minutě, když pouhých osm sekund po druhém gólu Senators snížil na 1:2. Hned po vhazování vyrazil se spoluhráči do útočného pásma a na konci rychlé akce usměrnil do branky přihrávku od Joea Thorntona.

Na začátku třetí třetiny domácí hokejisté dvěma góly strhli vedení na svou stranu a zdálo se, že utkání dotáhnou do vítězného konce. Zvlášť když v 53. minutě zasáhl Hertla vysokou hokejkou Erik Karlsson a Sharks získali výhodu přesilové hry. Na jejím konci však unikl na druhé straně Zack Smith, Brent Burns ho podrazil a faulovaný hráč z trestného střílení vyrovnal.

Přesilovku nedokázali Hertl a spol. využít ani v prodloužení, kdy hráli dvě minuty čtyři na tři. V penaltovém rozstřelu pak gólman hostů Craig Anderson vychytal pokusy Pavelského, Donskoie i Couturea a o výhře Senators rozhodl ve druhé sérii Mika Zibanejad.

Hokejisté Floridy se po šesti utkáních na hřištích soupeřů vrátili na domácí led, vzpomenout na předchozí sérii dvanácti výher ale nedokázali. Po dvou třetinách prohrávali už 0:3, na začátku třetího dějství sice dvěma góly utkání zdramatizovali, v předposlední minutě ale pečetil vítězství hostů Teddy Purcell.

Hlavní zásluhu na triumfu Oilers měli Taylor Hall, který vstřelil dva góly a na další přihrál, a brankář Cam Talbot, jenž v prvním utkání po podpisu nové tříleté smlouvy na 12,5 milionu dolarů pochytal 31 z 33 střel.

Skvělý večer prožil také potomek slovenské legendy Paul Stastny. Syn Petera Šťastného se gólem a třemi asistencemi zasloužil o výhru St. Louis nad Pittsburghem 5:2.

Výsledky NHL
Florida - Edmonton 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)
Branky: 43. R. Smith, 46. Howden - 6. a 25. Hall, 18. Eberle, 59. Purcell. Střely na branku: 33:24. Diváci: 14 897. Hvězdy zápasu: 1. Hall, 2. Talbot (oba Edmonton), 3. R. Smith (Florida).

St. Louis - Pittsburgh 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Branky: 13. Steen, 38. Tarasenko, 43. Brouwer, 52. Stastny, 60. Shatternkirk - 19. Kunitz, 36. Malkin. Střely na branku: 25:38. Diváci: 19 312. Hvězdy zápasu: 1. Stastny, 2. Brouwer, 3. Elliott (všichni St. Louis).

Arizona - Buffalo 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 49. Vermette - 31. Eichel, 38. McGinn. Střely na branku: 27:28. Diváci: 11 134. Hvězdy zápasu: 1. Eichel, 2. Ristolainen (oba Buffalo), 3. Vermette (Arizona).

Winnipeg - Colorado 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 60. Armia - 22. Söderberg, 40. Iginla. Střely na branku: 37:34. Diváci: 15 294. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. Söderberg (oba Colorado), 3. Wheeler (Winnipeg).

San José - Ottawa 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 25. Hertl, 43. Couture, 48. Nieto - 12. McCormick, 25. Ryan, 55. Z. Smith, rozh. nájezd Zibanejad. Střely na branku: 35:17. Diváci: 16 619. Hvězdy zápasu: 1. Ryan (Ottawa), 2. Nieto, 3. Donskoi (oba San Jose).

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít