Hokejisté Brna deklasovali Pardubice, Mladá Boleslav vyhrála v Třinci

Hokejisté Mladé Boleslavi opět posílili svoje šance na umístění v první desítce, když vyhráli na ledě vedoucího Třince. Nedařilo se ani druhému Litvínovu, který prohrál ve Zlíně a tlačí se na něj brněnská Kometa. Ta doma rozstřílela Pardubice.

V duelu posledních dvou týmů extraligy vyhrály Karlovy Vary na ledě pražské Slavie, z gólu se raduje Radek Duda | Zdroj: ČTK

Třinec doma neprohrál v posledních deseti zápasech a proti Mladé Boleslavi rychle vedl o dva góly. Hosté ještě v první třetině vstřelili kontaktní gól Musilem a pak už se radovali pouze oni.

Brankář domácího týmu Hamerlík kapituloval celkem čtyřikrát, pátý gól dala Mladá Boleslav do opuštěné třinecké svatyně. Mladá Boleslav si tak z posledních osmi zápasů připsala sedmé vítězství.

Výbornou formu potvrdili i úřadující mistři ze Zlína. V utkání s Litvínovem protáhli vítěznou šňůru už na šest zápasů. Hráčem utkání byl domácí útočník Holík, který dva góly vstřelil a na jeden přihrál.

Litvínov vstřelil oba góly z přesilových her, tím druhým snížil Hübl v 54. minutě na 2:3, ale skóre uzavřel střelou do prázdné branky kapitán domácích Čajánek.

Kometa Brno proměnila zápas s Pardubicemi ve střeleckou exhibici, když v polovině utkání vedla už 6:0. Ve druhé polovině zápasu padl na každé straně pouze jeden gól.

Vyrovnaný zápas odehráli plzeňští Indiáni na ledě hradeckého Mountfieldu. V první třetině se dostali do vedení Kratěnou, ale domácí ve druhé části výsledek dvěma góly otočili a nejtěsnější výhru udrželi.

Liberec vedl po čtyřiceti minutách nad Vítkovicemi o dva góly, ale hosté v závěrečné třetině dokázali vyrovnat. Závěr patřil však domácím Bílým Tygrům, kterým vrátil vedení Valský a uklidňující branku vstřelil v přesilové hře Filippi.

Pražská Sparta potvrdila bez problémů roli favorita na ledě Olomouce. Naopak domácím se nedaří vybřednout z krize. Prohráli desáté utkání v řadě a klesli na předposlední příčku tabulky.

Před Olomouc se dostaly Karlovy Vary, které v souboji nejhorších týmů porazily gólem v poslední minutě Slavii 2:1. Sedm vteřin před vypršením šedesáté minuty se trefil Vachovec.

46. kolo Tipsport extraligy

HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav 2:5 (2:1, 0:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Hrňa (Orsava), 11. Žejdl (Nosek, Polanský) - 19. Musil (Klimenta, Trška), 22. Jarůšek z tr. střílení, 25. Bárta (Vrbata), 26. Pacovský (Kašpařík), 59. Klimenta. Rozhodčí: Hodek, Pavlovič - Jindra, Zíka. Vyloučení: 6:7, navíc Kočí (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5200 (vyprodáno).

PSG Zlín - HC Verva Litvínov 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Řezníček (Roman Vlach, P. Holík), 35. P. Holík (Kotvan), 47. P. Holík (O. Veselý, Čajánek), 60. Čajánek (J. Svoboda) - 24. Jánský, 54. Hübl (Lukeš, Ručinský). Rozhodčí: Hribik, Úlehla - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 8:4. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 5146.

HC Kometa Brno - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 7:1 (3:0, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Vondráček (Dočekal, Koreis), 19. Ton (Dočekal), 20. Kempný (J. Hruška, Hanzlík), 23. J. Káňa II (Dočekal, L. Čermák), 24. P. Mrázek (V. Němec, Ostřížek), 31. Dočekal (L. Čermák, Hanzlík), 41. Ton (Ptáček, Malec) - 41. P. Sýkora (Tybor, Havlík). Rozhodčí: Mikula, Mrkva - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 9:7, navíc Cetkovský (Pardubice) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Mountfield Hradec Králové - HC Škoda Plzeň 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 29. Dej (Pláněk), 34. Valcourt (Čáp) - 10. Kratěna (Bližňák). Rozhodčí: Fraňo, Homola - Bláha, Pešek. Vyloučení: 6:6, navíc Vantuch (Hradec Králové) 10 min. Bez využití. Diváci: 4538.

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Vlasák (J. Doležal, Bednář) - 39. Duda (Bartek), 60. Vachovec (Harant). Rozhodčí: Pešina, Šindler - Charvát, Frodl. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 2430.

HC Olomouc - HC Sparta Praha 2:6 (0:3, 2:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 23. Buc (Škůrek, Ondrušek), 38. J. Knotek (Buc) - 10. Klimek (Forman, J. Hlinka), 18. Kumstát (Pech), 20. Pech (Kumstát, Rolinek), 37. Buchtele (J. Mikuš, Ďaloga), 47. Sabolič (Pech), 49. J. Hlinka (Forman). Rozhodčí: Hejduk, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:9, navíc Matai - Volek oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4112.

Bílí Tygři Liberec - HC Vítkovice Steel 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 18. P. Jelínek (Šimek, Bulíř), 23. P. Jelínek (Gřegořek, Filippi), 53. Valský (Gřegořek, Plutnar), 59. Filippi - 46. Szturc (Kovář, Stehlík), 48. M. Hlinka (Kovář, Stehlík). Rozhodčí: R. Polák, Souček - Bryška, Skopal. Vyloučení: 10:12, navíc Jelínek 10 min. a do konce utkání - Szturc 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 3904.