Hokejisté Brna zvládli důležitý zápas o play-off

24. ledna  2012 v 20:57  
Hokejisté Komety oslavují vítězný gól utkání proti Kladnu - Foto:  ČTK

Hokejisté Komety oslavují vítězný gól utkání proti KladnuFoto:  ČTK

Brněnští hokejisté získali na desátém místě Tipsport extraligy tříbodový náskok. Kladenské Rytíře, kteří také bojují o předkolo play-off, zdolali v dohrávce 1. kola 1:0. Dohrávka 35. kola mezi Českými Budějovicemi a Vítkovicemi vyzněla v poměru 3:1 pro Jihočechy.

Kometa se díky vítězství odpoutala na desáté příčce od Litvínova. Na kontě má nyní 56 bodů, což je o tři více než Severočeši a o pět více než dvanáctá Slavia. Deváté Kladno dosud získalo 59 bodů. Všechny kluby mají odehráno 42 zápasů. 

HC Kometa Brno - Rytíři Kladno 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)  

Jen výjimečně se v hokeji stává, aby mužstvo vyhrálo díky jedinému vstřelenému gólu. Domácím se to ale na vlastním ledě povedlo dokonce podruhé v řadě.  

V utkání šlo spíše o boj než o hokejové parády, vědomí důležitosti zápasu bylo na jeho aktérech znát až přespříliš. Jedinou branku vsítil už v deváté minutě obránce Žižka. Jiří Trvaj vychytal své 39. čisté konto v extralize. 

Branka a nahrávky: 9. Žižka (Jakub Svoboda, Divíšek). Rozhodčí: Minář, Fraňo - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:7. Bez využití. Diváci: 6912.  

HC Mountfield České Budějovice - HC Vítkovice Steel 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)  

V sedmnácté minutě napřáhl v přesilovce vítkovický kapitán Burger a poslal svůj tým do vedení. Jihočeši si na gól počkali až do třetí třetiny, v 50. minutě srovnal skóre Kašpařík. Hokejisté obou týmů byli často vylučováni, ani přesilovky ovšem ke gólům nevedly. Až dvě minuty před koncem rozhodl o vítězství Budějovic Burian, v poslední minutě přidal třetí branku domácích Gulaš. 

Branky a nahrávka: 50. Kašpařík (Mikuš), 58. Burian (Kašpařík, Mikuš), 60. Gulaš (L. Květoň, Němeček) - 17. Burger (Ujčík). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Bláha, Kostka. Vyloučení: 9:10. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3604.  

Autor:  Tibor Kubát  (tik), Kamil Jáša  (kaj), Jan Suchan  (jsu)
Pořad: Zprávy  |  Stanice: ČRo 1 - Radiožurnál
Čas vysílání: ráno každých 15 minut, většinu dne každých 30 minut, o víkendu večer každou celou hodinu  
 

Dále v rubrice

Tipy

« »
Zažij olympiádu na vlastní kůži - Foto:  AG Geronimo, Jan Rosenauer

Soutěžte s Radiožurnálem

o zájezd na Letní olympijské hry

 
Speciál Martina Veselovského - poplatky za lékaře - Foto: Marie Štruncová

Poplatky za lékaře

ve Speciálu Martina Veselovského

 
Aplikace Zprávy.rozhlas.cz pro iPad - Foto: Aleš Vavřík

Nová aplikace

tentokrát pro majitele iPadů

 
Tomáš Kohout reportuje z Giro d'Italia - Foto: Tomáš Kohout

Tomáš Kohout

reportuje přímo z Giro d'Italia

 
David Rath - Obvinění z korupce - Foto: Marie Štruncová

Kauza Rath

Co vše se událo kolem obvinění z korupce

 
Česko - Izrael - Foto: Marie Štruncová

ČRo Speciál - fotbal

Poslouchejte celé zápasy v přímém přenosu

 

Počasí

Dnes
  Polojasno
21 °C
Zítra
  Polojasno
21 °C
Úterý
  Polojasno
24 °C
Středa
  Polojasno
19 °C

Fotbal

Nominace na EURO bude pro Bílka oříšek, jasno zatím nemá

Michal Bílek - Foto:  ČTK/AP

Říká se, že když má trenér problémy se skládáním týmu kvůli přebytku vhodných fotbalistů, jsou to příjemné...