Hokejisté Litvínova stáhli náskok lídra, ztráta Zlína se prohlubuje

Hokejisté Litvínova vyhráli v utkání 22. extraligového kola po přestřelce na ledě nováčka z Olomouce 5:4 a na vedoucí Třinec ztrácí z druhé příčky už jen dva body. Třetí místo si pojistila pražská Sparta, která si odvezla všechny body z Liberce po výhře 6:3. Naopak ztrátu začíná na posledním místě nabírat mistrovský Zlín.

Hráči Litvínova (zleva) Viktor Hübl, Peter Jánský a František Gerhát se radují z třetího gólu do olomoucké sítě | Zdroj: ČTK

Litvínov sice prohrával v Olomouci už od první minuty, ale třemi trefami dokázal ještě v první třetině skóre otočit. Nováček z Hané poté ve druhé třetině vyrovnal a hned v první minutě třetí třetiny poslal domácí do vedení z trestného střílení Cibák.

Hráči Litvínova ale dokázal i podruhé skóre otočit. Nejprve ve 44. minutě srovnal Jánský a o dvě minuty později završil obrat Hübl.

Na ledě soupeře se dařilo i Spartě. Ta vedla po trefě Réwaye z 34. minuty v Liberci už 3:0, ale domácí dokázali dvěma slepenými brankami zápas zdramatizovat. Pražané ovšem komplikace nepřipustili a po gólech Cingela s Poláškem vedli už 6:3. Bílí Tygři stihli už jen snížit.

Na čtvrtou příčku se vyhoupla Kometa, která si v domácím prostředí poradila s Karlovými Vary. Výhru 2:1 brněnskému celku zařídil čtyři minuty před koncem ve vlastním oslabení útočník Němec.

Zlín ztrácí už čtyři body

Hokejisté Vítkovic vybojovali ve čtvrtém utkání pod novými trenéry Svozilem a Petrem vybojovaly druhé vítězství. Nad Pardubicemi vedli v polovině duelu už 3:0, ale nakonec se museli o tři body strachovat. I díky brankáři Dolejšovi ale Vítkovice výhru 3:2 udržely a na třináctém místě si vytvořily čtyřbodový náskok před posledním Zlínem.

Ján Sýkora střílí vítěznou branku Plzně v rozstřelu na zlínském ledě | Foto: ČTK

Úřadující extraligový mistr získal v domácím utkání s Plzní alespoň bod, když sedm minut před závěrečnou sirénou poslal zápas do prodloužení Kubiš. O vítězi nakonec musely rozhodnut samostatné nájezdy, ve kterých zařídil Západočechům výhru 3:2 Ján Sýkora.

Pomsta se vším všudy se povedla Mladé Boleslavi. Nováček soutěže vyhrál na ledě Slavie 6:2 a oplatil tak Pražanům porážku z prvního vzájemného souboje v sezoně. Boleslavští rozhodli o zisku tří bodů ve druhé třetině, ve které skórovali hned čtyřikrát.

22. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Steel - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 3. T. Svoboda (Čerešňák, Olesz), 13. Svačina (Roman), 29. Szturc (Kovář, J. Káňa) - 31. P. Sýkora (T. Zohorna, Ščotka), 50. Radil (Tybor, Havlík). Rozhodčí: Baluška, Konc (oba SR) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Diváci: 4186.

PSG Zlín - HC Škoda Plzeň 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 36. O. Veselý (Čajánek, Žižka), 53. Kubiš (Kotvan, O. Horák) - 38. Přikryl (J. Sýkora), 40. Johnson (Pletka), rozhodující sam. nájezd J. Sýkora. Rozhodčí: Kubuš, Müllner (oba SR) - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 0:5. Bez využití. Diváci: 4537.

Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 3:6 (0:1, 2:3, 1:2)
Branky a nahrávky: 36. Filippi (Radivojevič, Výtisk), 38. T. Urban (Ulrych, Kica), 54. Bakoš (Radivojevič) - 2. Cingel (J. Straka), 21. J. Hlinka (Polášek), 34. Réway (J. Hlinka), 37. Pech (Sabolič), 45. Cingel (J. Straka), 51. Polášek (J. Hlinka, Réway). Rozhodčí: Hribik, Turčan - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 5849.

HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Kuboš (Honejsek, J. Káňa II), 56. V. Němec (Hanzlík, J. Hruška) - 20. Bičánek (D. Hruška, Sičák). Rozhodčí: Pešina, Horák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 11:12, navíc Koreis - Harant oba 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).

HC Olomouc - HC Verva Litvínov 4:5 (1:3, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 1. Buc (Skrbek, Matai), 26. J. Knotek (R. Dlouhý, Kucharczyk), 40. Skrbek (Houdek, Kucharczyk), 41. Cibák z trestného střílení - 8. Písařík (Gerhát), 14. Majdan (Zeman), 20. Jánský (Ručinský, Kubát), 44. Jánský (Hübl), 46. Hübl (Kubát, Pavlík). Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:9, navíc Vyrůbalík (Olomouc) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5122.

HC Slavia Praha - BK Mladá Boleslav 2:6 (0:1, 0:4, 2:1)
Branky a nahrávky: 48. Bednář (Tomica), 54. Sklenář (Holub, Stránský) - 20. Broš (Mikulík), 22. Klimenta (Mikulík), 23. Musil (Kučný, Jarůšek), 28. Broš, 40. Jarůšek (Lenc, Trška), 49. Stříteský (D. Výborný, Klimenta). Rozhodčí: Hodek, Pavlovič - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 13:10. Využití: 0:3. V oslabení: 1:1. Diváci: 3746.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít