Hokejisté Olomouce rozstříleli Třinec, do čela extraligy se posunul Liberec

Ve skvělých výkonech pokračuje jedno z největších překvapení extraligy, mužstvo Olomouce. Tentokrát si svěřenci Zdeňka Venery s chutí zastříleli proti Třinci. Nová trenérská dvojice na střídačce Pardubic stále čeká na bodový zisk, nedaří se ani Zlínu, který prohrál už páté utkání v řadě.

Ve východočeském derby se z vítězství radovali hokejisté hradeckého Mountfieldu

Ve východočeském derby se z vítězství radovali hokejisté hradeckého Mountfieldu | Zdroj: ČTK

Jediný gól stačil Vítkovicím k plnému bodovému zisku v utkání s Litvínovem. V polovině utkání rozhodl v přesilové hře o vítězství domácích Štencel. Litvínov tak po třech výhrách vyšel bodově naprázdno.

Mnohem bohatší na góly bylo utkání v Pardubicích. Domácí ovšem ani ve třetím zápase pod novou trenérskou dvojicí Král – Zadina nebodovali. Tentokrát nestačili na hradecký Mountfield. Rozhodující byla druhá třetina, ve které hosté třemi góly otočili průběh zápasu.

Hned dvanáct gólů padlo v Chomutově. I tady byla rozhodující druhá část zápasu. Domácí do ní vstupovali s jednogólovým mankem, ale během dvaceti minut vstřelili pět gólů a tím zápas rozhodli ve svůj prospěch.

Liberec vyhrál v Karlových Varech a je první

Jako na houpačce probíhal zápas mezi Mladou Boleslaví a Spartou. Bruslařský klub dostal do vedení Výborný, ale Sparta ve druhé třetině dvěma góly skóre otočila. Ve třetí části se dvakrát prosadili pro změnu domácí a byli zase blíže vítězství oni.

Prodloužení trefil tři minuty před koncem závěrečné části Buchtele, ale z vítězství se přeci jenom radovala Mladá Boleslav. V prodloužení jí zajistil druhý bod Voráček.

Hokejisté pražské Sparty prohráli v Mladé Boleslavi v prodloužení | Foto: ČTK

Hokejisté Zlína vyhrávali nad Brnem v 53. minutě 2:0, přesto prohráli. Kometa během necelých dvou minut dvěma slepenými góly vyrovnala a v prodloužení dokonal obrat hostující Němec.

Ve vynikajícím světle se předvedla Olomouc v utkání s Třincem. Úřadující vicemistři si odvezli potupný půltucet a domácí gólman Konrád se navíc radoval z čistého konta.

Do čela tabulky se posunul Liberec. V Karlových Varech se v dalším utkání bohatém na góly radovali Bílí Tygři z vítězství 6:4 a o jeden bod se dostal před druhou Spartu. Naopak jejich soupeř zůstává na konci extraligového pelotonu.

13. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Steel - HC Verva Litvínov 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka a nahrávka: 34. Štencel (Kudělka). Rozhodčí: Pešina, Mrkva - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 5048.

HC Dynamo Pardubice - Mountfield Hradec Králové 2:5 (1:0, 0:3, 1:2)
Branky a nahrávky: 4. J. Svoboda (Marcinko), 46. Čáslava (Tybor, Rolinek) - 28. Pláněk (Čáp), 35. Courchaine (Červený), 36. Čáp (Vantuch), 44. Šimánek (J. Kudrna), 60. Bednář (Köhler). Rozhodčí: Souček, Šindler - Bláha, Špůr. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 10.194 (vyprodáno).

Piráti Chomutov - HC Škoda Plzeň 7:5 (1:2, 5:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 15. Červenka (Vondrka), 22. Kämpf (Jánošík, Pospíšil), 26. Kämpf (Tomica), 31. Jánošík (Červenka, Hřebejk), 37. Hovorka (Červenka), 40. D. Kaše (Kämpf, Jánošík), 60. Drtina - 17. Hossa (Johnson), 19. Kracík (Indrák), 23. Johnson (Kratěna), 40. Jeřábek (Bližňák), 41. Kracík (Jeřábek). Rozhodčí: Hribik, Čech - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. Diváci: 4865.

PSG Zlín - HC Kometa Brno 2:3 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 38. Říčka (P. Holík, Marušák), 53. P. Holík (Roman Vlach, Říčka) - 55. V. Němec (R. Zohorna, H. Zohorna), 57. J. Káňa II (T. Kaberle, Spang), 62. V. Němec. Rozhodčí: Šír, Úlehla - Bryška, Lukš. Vyloučení: 6:7, navíc Malec (Brno) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 5368.

BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha 4:3 v prodl. (1:0, 0:2, 2:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 3. D. Výborný, 44. Voráček (Stříteský, D. Výborný), 48. Stříteský (D. Výborný), 64. Voráček (D. Výborný, M. Látal) - 31. A. Kudrna (Pech, J. Mikuš), 40. Přibyl (J. Hlinka, Buchtele), 57. Buchtele (J. Mikuš, Přibyl). Rozhodčí: Fraňo, Hejduk - Frodl, Kajínek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 4200 (vyprodáno).

HC Olomouc - HC Oceláři Třinec 6:0 (2:0, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Laš (Buc, J. Knotek), 12. Řípa (Vodný), 26. Laš (Vyrůbalík, Rašner), 39. T. Mikúš, 40. Rašner (Buc, Laš), 53. Eberle (Vodný). Rozhodčí: Hribík, T. Horák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 5350.

HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 4:5 (1:0, 2:4, 1:1)
Branky a nahrávky: 9. Koblasa (Osmík, Vachovec), 38. V. Tomeček (Benák, Haščák), 39. Haščák (Bulík), 51. Haščák - 23. Krenželok (P. Jelínek, Kajínek), 34. Šimek (P. Jelínek), 36. Řepík (Výtisk), 37. P. Jelínek (Krenželok, Valský), 46. Stránský (Havlín, Radivojevič). Rozhodčí: Lacina, Pavlovič - Brejcha, Lučan. Vyloučení: 5:5, navíc Ulrych (Liberec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 2515.