Hokejisté Slavie bez trenéra Gregora otočili zápas s Třincem. Vyhráli po 6 zápasech

Hokejisté Slavie se vzepřeli papírovým předpokladům a poprvé v sezoně porazili vedoucí tým tabulky z Třince. K prvním bodům po šesti zápasech je ze střídačky dovedl Josef Beránek, který byl pověřen vedením zápasu po odstoupení dosavadního trenéra Gregora. Třinec prohrál potřetí v řadě.

Slavia vyhrála po šesti zápasech, překvapivě zdolala vedoucí Třinec

Slavia vyhrála po šesti zápasech, překvapivě zdolala vedoucí Třinec | Zdroj: ČTK

Slavia pod trenérem Josefem Beránkem pověřeným vedením mužstva byla Třinci během první dvacetiminutovky překvapivě vyrovnaným soupeře. Do vedení ale šli hosté po přesné střele Erika Hrni.

Nepříliš početná návštěva v O2 Areně se ale ve třetí třetině viděla obrat. Ve 42. minutě se brankářem Hrubcem nejlépe zorientoval kapitán Slavie Jaroslav Bednář a vyrovnal.

Čtyři minuty před koncem rozhodl o překvapivém vítězství posledního nad prvním střelou od modré čáry David Štich.

Třinec tak po porážkách s Mladou Boleslaví a v Karlových Varech prohrál potřetí za sebou, což se Ocelářům stalo poprvé v sezoně. Slavia vyhrála po šesti zápasech bez bodu a odstup od třinácté Olomouce stáhla na 10 bodů.

Trenér Gregor v hokejové Slavii končí, proti Třinci tým povede Beránek

Slavii vedl poprvé z pozice hlavního trenéra Josef Beránek | Foto: ČTK

Předehrávka 50. kola hokejové extraligy:
HC Slavia Praha - HC Oceláři Třinec 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 42. Bednář (Pletka, Šenkeřík), 56. Štich (J. Doležal) - 18. Hrňa (Kreps, Orsava). Rozhodčí: Hribik, Šindler - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 2402.